"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Piirangute leevenemine lükkub aprilli keskpaigast kaugemale (0)
25. märts 2021
Ilja Matusihis

Kuna päevane nakatumisnäit püsib kolm korda kõrgemal tasemest, mille saavutamise valitsus aprilli keskpaigaks sihiks seadis, lükkub ka piirangute leevenemine edasi.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et nakatumiskordaja on 1,05 ehk endiselt üle ühe. Ta tõdes, et nakatunutest satub haiglasse umbes seitse protsenti, seega koormus meditsiinisüsteemine ei hakka niipea vähenema. 

Kallase sõnul oli valitsuse eesmärk viia aprilli keskpaigaks päevane nakatumisnäit alla 500 piiri. Valitsusjuht nentis, et seatud siht jääb aprilli keskpaigaks kättesaamatuks.

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul näitavad esimesed märgid, et praeguseks on platoo saavutatud, kuid ilmselt ei ole vähemalt aprilli lõpuni võimalik piirangud leevendada. Ta lisas, et valitsus arutab piirangute seonduvat järgmisel nädalal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.