"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Selgus Tallinna kesklinna puude ja hekkide hooldaja (0)
25. märts 2021
Ilja Matusihis

Järgmise viie aasta jooksul osutab Tallinna kesklinnas arboristiteenust Revatrin Grupp OÜ, kes võitis vastava riigihanke.

“Tallinna kesklinnas on mitukümmend haljasala, mida tuleb püsivalt hooldada, et inimestel oleks seal mõnus aega veeta ja oleks ka silmale ilus vaadata. Et linnaosa parkides oleksid puud, hekid ja põõsad hooldatud, ohutud ja esteetiliselt nauditava välimusega, siis oleme korraldanud selle töö tellimiseks hanke. Võitja on nüüdseks selgunud ja koostöös meie lepingupartneriga Revatrin Grupp püüame meie linnaosa pargid ja muud rohealad hoida linlastele atraktiivsed,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

Viieaastase lepinguga tellitavate hooldustööde hulka kuulub puude ja hekkide lõikus; tormi tõttu murdunud okste ja puude eemaldamine; vajadusel puudele tugisidemete paigaldamine; lendprahi koristamine puude võrast; puude ümberistutamine vastavalt vajadusele koos järelhooldusega ning ka muud haljastute hooldustööd.

Eduka pakkumise valiku aluseks oli majanduslikult soodsaim pakkumine, mis eeldab kogu hankeperioodi madalaimat hinda. Hankel osales kaks pakkujat, kellest parema pakkumise tegi Revatrin Grupp OÜ hinnaga 208 tuhat eurot (ilma käibemaksuta). Teise pakkuja Greening OÜ hind oli ligi viiendiku võrra kõrgem. Leping hanke võitjaga sõlmitakse lähiajal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.