"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Sutt: Kredexi meetmed on plaanis avada 5. aprillil (0)
25. märts 2021
Albert Truuväärt

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul avanevad Kredexi kriisimeetmed praeguse kava kohaselt 5. aprillil.

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks otsuse eelnõu, mille kohaselt pikendatakse eelmise aasta lisaeelarvest Kredexi meetmete rahastamiseks ette nähtud vahendite kasutamise tähtaega kuni 31. detsembrini ja nende arvelt kohustuste võtmise tähtaega kuni 30. juunini.

Erakorralisteks laenukäendusteks ja käibelaenudeks eraldatakse 180 miljonit eurot.

“Hetkel on Kredex sisemiselt kõik oma otsused uute teenuste ja tingimuste kohta ära teinud, need on edasi pankade käes, et lepingud saaksid sõlmitud. Praeguse plaani järgi peaks need meetmed olema saadaval taotlusteks alates 5. aprillist,” ütles Sutt neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Võrreldes kehtivate kriisimeetmete tingimustega eelistatakse käendust laenu andmisele, seni eelistati laenu andmist osaluse võtmisele.

Uute laenude käendamisel sätestatakse laenuandjatele krediidikahjude hüvitamise piirmääraks kuni 80 protsenti endise 30 protsendi asemel ja olemasolevatel käendustel on laenuandjatele kahjude hüvitamise ülempiir 50 protsenti endise 15 protsendi asemel.

Kredexile eraldati eelmise aasta lisaeelarvega erinevate meetmete raames kokku 1,15 miljardit eurot, millest ligikaudu 835 miljonit eurot jäi kasutamata.

Eelarveaasta lõppemise tõttu pandi meetmed aga pausile ning 31. detsembril teatas Kredex, et lõpetab ajutiselt erakorraliste kriisimeetmete menetlemise.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.