"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Tallinna talendiks pürgib ligi 300 noort muusikut (0)
25. märts 2021
Albert Truuväärt

Esmakordselt toimuvale õpilaste muusikakonkursile "Tallinna talent" laekus tähtajaks 272 nõuetekohast ankeeti. "Tallinna talendi" tiitli ja stipendiumi nimel asub võistlema 221 solisti ja 51 ansamblit.

Riigis kehtestatud piirangute tõttu otsustas korraldusmeeskond lükata konkursi hilissuvesse, et anda osalejatele võimalus väärtuslikuks lavakogemuseks.

Konkursi idee autor ja patroon, linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et ehkki konkurss oli esialgu kavas läbi viia kevadel, otsustas linn kehtivaid piiranguid arvestades korraldada nii voorud kui lõppkontserdi augustis. “Loodetavasti on epidemioloogiline olukord selleks ajaks oluliselt paranenud ning nii saame noortele talentidele pakkuda võimalust esineda vahetult publikule. Oleme konkursi läbiviimisel kaasanud mitmeid tuntuid muusikuid, kes oleksid toeks ja julgustuseks noortele interpreetidele, ning vähemoluline ei ole ka vahetu tagasiside žüriilt,” sõnas Kõlvart.

Täpsema informatsiooni konkursivoorude toimumise kohta edastab Tallinna Haridusamet ankeedi esitanud juhendajatele hiljemalt 18. juuniks 2021.

Õpilaste muusikakonkurss “Tallinna talent” on mõeldud muusikaliselt andekatele pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7-19 aastat. Konkurss toimub vokaal- ja instrumentaalsolistidele ning vokaal- ja instrumentaalansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika (klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon) ja instrumentaalmuusika (klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon). Kõige enam registreerunuid on levi- ja rahvamuusika vokaalsolistide hulgas vanuserühmas 7-11 ning kõige vähem on osalisi improvisatsiooni solistide hulgas vanuserühmas 12-15.

Konkursi eesmärk on anda noortele võimalus esineda suurel laval ja saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt. Konkursi voorudes väljapaistvalt esinenutele teeb žürii ettepaneku esineda pidulikul lõppkontserdil, mis toimub 29. augustil Estonia Kontserdisaalis. Kakskümmend parimat konkursil osalejat pärjatakse “Tallinna talendi” tiitli ning 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mida saab kasutada oma ande arendamiseks.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.