"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Täna õhtul "Siin Tallinnast": kuidas edenevad massvaktsineerimised, mis muutub kesklinnas ja kui vana on Tallinn? (0)
25. märts 2021

Kanal 11 saates "Siin Tallinn" algusega täna kell 21.30 uurib saatejuht Neeme Raud Lasnamäe linnaosavanemalt Vladimir Svetilt ja massivaktsineerimist korraldanud erakliiniku Medicum juhilt Tõnis Allikult, kas olukord Tallinna üheks koroonakoldeks nimetud suurimas linnaosas püsib jätkuvalt kriitiline või hakkab paranema?

“Kas koroonakommunikatsioonis on tehtud muudatusi? Kas massivaktsineerimisekampaaniad hakkavad toimuma ka edaspidi? Kas olukord Tallinna üheks koroonakoldeks nimetud suurimas linnaosas püsib jätkuvalt kriitiline või hakkab paranema? Stuudios on linnaosavanem Vladimir Svet ja massivaktsineerimist korraldanud erakliiniku Medicum juht Tõnis Allik,” tutvustas saatejuht Anneli Lahe üht saate teemat.

Teise saate teemana uuritakse, kus on Tallinna on keskpunkt? “Kui kodune on kesklinn, kuhu paljud saabuvad vaid asju ajama või meelt lahutama? Miks hakkab Tallinna kesklinnas peagi toimuma suuremaid ehitusi ja ümberkorraldusi? Stuudios on Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ja Tallinna urbanistika kompetentsikeskuse juht Ignar Fjuk,” rääkis Lahe.

Lahe sõnul leiti  2009. aasta väljakaevamiste käigus Vabaduse väljakul kiviaegse asustuse jälgi, mille vanuseks hinnati esialgu 4500–5500 aastat. “Tallinna mainiti esmakordselt ajalooürikutes 1154 aastal. Linnaõigused sai Tallinn 1248. aastal. Arheoloogilised väljakaevamised Tallinnas kestavad. Mida uut on leitud? Kas ka midagi sellist, mis on pannud linna ajalugu ümber hindama? Kas meile teada-tuntud lugu vanast Tallinnas ei vaja korrektsioone? Stuudios on linnaajaloolane Juhan Kreem,” tutvustas Lahe saate kolmandat teemat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.