"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
USA andis Eestile kaitsevõimekuse tõstmiseks raadiosidetehnikat (0)
25. märts 2021
Mats Õun

Ameerika Ühendriikide esindajad andsid Eesti kaitsejõududele üle 3,3 miljoni dollari väärtuses raadiosidetehnikat, et toetada riigi integreeritud õhu- ja raketikaitse (IAMD) võimekust.

Varustuse hankimist rahastas Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse partnerite võimekuste suurendamise programm (BPC). Vahendid IAMD arendamiseks Balti riikides eraldas  Ameerika Ühendriikide kongress 2020. rahandusaastal 50 miljoni dollari mahus. Tarne tagab NATO liitlaste koostalitusvõime läbi USA ja Eesti kaitsealase koostöö. 

Varustuse tarnimine Eesti kaitseväele on üks osa mitmest Eestis käimasolevast BPC-programmist. Neid programme rahastab USA kaitseministeerium ja need on mõeldud täiendama Eesti riigisiseseid jõupingutusi kaitsevõime arendamiseks, sealhulgas IAMD, mereolukorra teadlikkuse ja turvalise side valdkondades. 

Ameerika Ühendriigid on alates 2015. aastast panustanud kaitsekoostöösse Eestiga enam kui 240 miljonit dollarit. USA ja Eesti korraldavad igal aastal mitmeid õppusi ja sõjaväelaste koostööprojekte.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.