"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Rannamõisa tee ja Paldiski maantee laiendamine lisab hoogu Haabersti kinnisvaraarendustele (0)
25. märts 2021

Haabersti linnaosa vanema kohusetäitja Oleg Siljanovi sõnul on praegu käsil kaks suurt objekti - Rannamõisa tee 2+2 ridade ehitus, teine on Paldiski maantee, kuhu tuleb samuti 2+2 ridade süsteem. "Inimesed, kes elavad Astangul ja üleval Tähetornis saavad ilusasti linna," lisas Siljanov.

 

Haabersti on hinnatud elupaik, viimase aastaga on elanikke juurde tulnud pea 10 000 ringis. Suurem osa kinnisvaraarendustest ongi kortermajad.

Äripindasid on vähem, üks selline on aga Tähetorni Tehnopark, kus saab tulevikus kokku olema 12 büroo-laohoonet 24 hektari suurusel maa-alal.

Enne sinna linnaliini bussi ei käinud, nüüd on aga käigus ka bussiliin, mis tunduvalt lihtsustab liikumist linna ja töökoha vahel.  

“Meie teeme tehnoparki ja kõrval on tegelikult planeeritud ka palju elamuarendusi. Kokkuvõttes peaks ühel hetkel tekkima keskkond, kus inimesed ei peagi linnast läbi sõitma, et tööle jõuda, vaid saavad sisuliselt tulla mööda kergliiklusteid jalgrattaga paari minuti kaugusel kodust,” kirjeldas tehnopargi soodsat asukohta arendaja Favorte OÜ müügijuht Tarmo Rammo.

2018. aastal valmis uus Haabersti ringristmik, mis on loonud kiirema ja ohutuma ühenduse nii naabervaldade kui teiste linnaosadega.

Alustatud on Rannamõisa tee rekonstrueerimisega, laienemine ootab ees ka Paldiski maanteed.

Haabersti linnaosa vanema kohusetäitja Oleg Siljanovi sõnul on praegu käsil kaks suurt objekti – Rannamõisa tee 2+2 ridade ehitus, teine on Paldiski maantee, kuhu tuleb samuti 2+2 ridade süsteem. “Inimesed, kes elavad Astangul ja üleval Tähetornis saavad ilusasti linna,” lisas Siljanov.

Kohalike seas üks populaarsemaid ajaveetmise kohti, sadama-ala arendus Haven Kakumäe ei ole aga veel lõplikult valmis. Puudu on äripinnad, elupinnad, vabaajaveetmise kohad, mille ehitamiseks käib hetkel detailplaneeringumenetlus. Sadam on aga praktiliselt avalik ala, mis on võimaldanud teha ühiseid projekte ka linnaosaga.

“Me oleme teinud muinastulede öid kolm aastat järjest, see on väga populaarne. Meil on olnud pilootprojekt, kus Haabersti lapsed käisid purjetamistundides. Ma loodan, et see kunagi jätkub, see oli väga populaarne, lapsed olid väga rahul ja meie olime ka rahul,” rääkis koostööst linnaga Haven Kakumäe juhatuse esimees Neeme Kaarma.

Hoogne arendus käib ka Rocca al Mare viadukti ümbruses, Paldiski mnt ääres, Astangul, Mäekülas, Kakumäel, Pikaliiva piirkonnas ja Lahepea tänaval Kodulahe kvartalis.

Tõenäoliselt just need piirkonnad meelitavad lähitulevikus paljusid uusi elanikke Haabersti linnaossa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.