"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
PÖFF kaitseb metsi lageraie eest (0)
26. märts 2021
Svetlana Aleksejeva

Pimedate Ööde filmifestival annetab ka sel aastal iga festivali kavva esitatud linateose registreerimistasust ühe euro metsade kaitseks.

Mullune annetus läks rohetehnoloogilise idufirma Single.Earth vahendusel Lääne-Virumaal asuva 2,9 hektari suuruse metsa säilitamiseks. Koprametsana tuntud koht on koduks paljudele looma- ja linnuliikidele, sealhulgas metsisele.

Maatüki omanikuks on vastasutatud osaühing Metsik Loodus – Eesti esimene ja ainus investeerimisfirma, mis ostab lageraieohus looduskaitselise väärtusega metsamaad, majandades seda ainult loodust säästvaid lahendusi kasutades. „Meie metsades ei toimu lageraiet. Mitte kunagi,” kõlab Metsiku Looduse lipukiri. Firma partnerite seast leiab ka müügijuhtimise tarkvaraettevõtte Pipedrive omanikud.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul jagab festival muret keskkonna pärast. „See on meie sümboolne panus metsade jätkusuutlikku majandamisse,” ütles ta.

Single.Earth on Eesti idufirma, mis pakub metsaomanikele võimalust saada oma metsa eest tasu ilma seda maha raiumata, viies nad kokku ettevõtjatega, kes soovivad vähendada oma ökoloogilist jalajälge.

25. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 12.–28. novembrini. Festivali kavva kandideerida soovivate filmide vastuvõtt on juba alanud. 

Vaata, mis on Single.Earth: https://www.single.earth/et-EE/.
Vaata, mis on Metsik Loodus: https://metsikloodus.ee/.
Esita oma film PÖFFile: https://filmfreeway.com/blacknightsfilmfestival

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.