"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Hundipea asumist saab esimene kliimaneutraalne linnaruum (0)
26. märts 2021

"Väga oluline on kaasata arendusse kõik kinnistute omanikud, et luua tervikpilt ja uus linnaruum tuleb arendada sellisel viisil, et nii 8 kui 80-aastasel oleks seal hea elada ja vastaks nende vajadustele. Tervikuna ei saa enam lähtuda nii nagu kunagi Lasnamäed või Mustamäed ehitades - seal saab ju ainult magamas käia, töötada on võimalus vähestel," selgitas arhitekt Indrek Allmann.

Mida aga uue linnaruumimudeli loojad teisiti teevad, et kliimaneutraalsus ka saavutada

“Kõik see CO2, mida toodetakse tuleb neutraliseerida ja loodusega loomulikult siduda. Muidugi tuleb siinkohal koos teadlastega uurida erinevaid ehitusmaterjale, sest jalajälge, mis jääb erinevatest ehitusmaterjalidest, võib näiteks betooni puhul suur olla,” lausus Hundipea OÜ tegevjuht Markus Hääl. “Me lähtume sellest, kuidas kogu piirkond välja näeb, kui siin on palju madalaid maju ja aedu, siis jätkame selle rohelusega ja suundume nii mereni välja.”

Mereäärne kinnisvara on teadupärast kallis, võrdluseks Põhja-Tallinnas Kopli liinidel maksab kalleim elupind 299 500 eurot. Nii kallist kinnisvara saavad soetada vaid väga jõukad inimesed ja kogukonna mõttes ei ole see hea

“Me murramegi praegu pead selle üle, kuidas oleks võimalik seljatada segregeeritust, kuna paljud uued, ägedad arendused on taskukohased vaid rikastele inimestele. Rikkad inimesed on paljuski sarnased ja kogukonna mõttes ei oleks see hea. Püüamegi leida lahendusi, et Hundipeale saaks kodu osta nii väga rikkad, aga ka õed, õpetajad, arstid, see teeb kogukonnale ainult head ja soosib mikoettevõtlust,” rääkis Indrek Allmann

Väga oluline roll on ka kergliikluse edendamisel, inimeste liikumisruumi suurendamisel ja näiteks kiire linnarongi loomisel, mis võiks ühendada Kopli poolsaart Ülemiste terminaliga. 

“Hundipea arendus on üks väga suuri ettevõtmine, mida lähiajal näeme. Kuid jällegi, peame väga hoolikalt läbi mõtlema kergliiklusrajad, inimeste liikumisviisid, mis soosiksid kõike peale autode. peame vaatama üle ka ühistranspordi, kuidas seda parendada, mida lisada, milliseid marsruute täiendada või ümber teha, et ei tekiks Põhja-Tallinnast liikudes teistesse linnaosadesse pudelikaelu,” ütles Tallinna strateegilise planeerimise teenistuse direktor Raido Roop.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.