"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Linnateatri ehituse hankevõitja: "Teist samaväärset objekti Eestis ei ole " (0)
26. märts 2021
Mats Õun

"Tallinna Linnateater on ikkagi selline objekt, mida teist samaväärset ei ole Eestis. See on väga vastutusrikas tegevus, siin ei ole ühtegi standartset tavapärast lahendust.  Põhimõtteliselt me ehitame, kui ma õigesti mäletan 12. või 14. maja. Nii mitu hoonet kui  siin krundi peal on. Tuleb võtta hoone hoone kaupa, me ei ehita ainult ühte maja," rääkis ehitushanke võitnud Ehitus 5ECO juhatuse liige Margo Padar.

Kahe aastaga rekonstrueeritakse kogu teatri hoonetest ja kahest sisehoovist moodustuv kompleks. Selleks ehitatakse sinna kaks uut hoonet, uuendatakse olemasolevaid ja rajatakse uusi teatrisaale. Lai 23 teatrimaja sisehoovi valmib uus 350-kohaline Põrgulava koos lavatorniga, 130-kohaline black box ning vabaõhulava 500 vaatajale. 

“See tasand, kus me praegu seisame, see saabki olema  null tasapind ka vabaõhulaval. Enam ei pea minema auku vaid me olemegi maaga tasa. See annab ka uued võimalused.  See arhitektuuriline osa, need majad mis siin on need muutuvad tulevikus dekoratsioonideks,” täpsustas Tallinna Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen.

 

Teatrikompleksi uuendamist on oodatud ja planeeritud aastakümneid. Saatuse tahtel saabus õige hetk  alles nüüd.

“Võibolla oligi hea, et toona seda maja ehitama siia ei hakatud sest nüüd on see maja

mida me siia peagi ootame, hoopis teistsugune. Kindla peale on tegemist sajandi ehitusega vähemasti Tallinna jaoks ja loomulikult kogu Eesti jaoks. Tegu on unikaalse objektiga unikaalses kohas,” leidis Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Arenduse kogumaksumuseks on kavandatud 28,4 miljonit eurot. Uuendustega kasvab  publiku arv kuus seniselt 6000-lt  kuni 10 000.

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.