"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinn muutis koolitoidu pakid mitmekesisemaks (0)
26. märts 2021
Albert Truuväärt

Alates sellest nädalast saavad Tallinna õpilased senisest rikkalikumaid toidupakke. Varasema viie koolilõuna asemel on kotis kaheksa päeva toiduained. Lisatud on puu- ja köögivilju, teravilja- ja piimatooteid.

Kui lapsed eile kas üksi või koos vanematega koolitoidu paki järele läksid, ootas neid ees üllatus. Pakk oli muutunud varasemast raskemaks ja sisaldas mõndagi uut.

“Kui ma läksin eile kaheksandikuga koolipakile järgi, oli see, et ma mõtlesin, et sinna on pressraud juurde pandud, sest oli oluliselt raskem kui eelnevad pakid,” meenutas kaheksanda klassi õpilase ema Tiina-Laura Kimmel, “Oli pandud natuke rohkem puuvilja ehk siis ühe õuna asemel kaks ja lisatud ka banaan ja pirn. Ikkagi nädala ajaga süüakse see kotitäis ära jah, ja sellest on abi.”

Kodusõppe ajal on koolilõunat keeruline distantsilt pakkuda ja seepärast on see lahendatud toidupakkide jagamisega. Iga nädal saab pealinnas koolitoidu paki 20 kuni 30 tuhat last.

“Me kindlasti jälgime, et toidupakk oleks mitmekesine. Et oleks rikkalik ja kindlasti need asjad, mis seal sees on, oleksid tervislikud. Tuleb rohkem siis piimatooteid, kindlasti tuleb rohkem juur- ja puuvilju – see on väga tähtis laste jaoks. Kuivaineid tuleb ka kindlasti rohkem,” selgitas toiduainete valikut Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Paki soovivate perede arv on pidevalt kasvanud kuni viimase ajani. Tallinnas käib koolis 46 tuhat last ja ligi kaks kolmandikku neist saab toidupaki.

“Järjest rohkem lapsi vajavad seda pakki, seda esiteks, aga teiseks ka seda, et nende pakkide saamine on muutunud oluliselt lihtsamaks ja võibolla ka mõistmine, et need pakid on head, näitab ka paki kvaliteeti,” rääkis Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula

Praegu käib siiski koolis linna kohta ligi 500 last. Pikapäevarühmas käivad paljud 1. kuni neljanda klassi laspsed ja haridusliku erivajadusega lapsed. Nemad saavad koolis sooja lõunat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.