"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eestis vändatakse koroona kiuste mängufilmi (0)
27. märts 2021
Pealinn/Pilt on illustratiivne

Aprilli keskpaigani kestavad Eesti eri paigus vendade Lee Roy ja Kane Kunzi mängufilmi «Tappa laps» võtted - praegu peatub filmikaravan Lahemaal

Järgmise aasta sügiseks valmiva täispika õudustrilleri süžee keskmes on filmi kaasprodutsendi Elina Litvinova sõnul usuteema, täpsemalt hea ja kurja võitlus. Mängufilmi originaalidee ja stsenaariumi autorid on USA noorema põlvkonna filmitegijad. Neist 33-aastane Lee Roy Kunz on ka ekraniseeringu režissöör. Kaasrežissöörina lööb kaasa Cru Ennis, kes on ka filmi produtsent. Linateose operaator on Isaac Bauman. Tiimi ülejäänud tuumik ja võttegrupp on pärit Eestist: kunstnik Anna-Liisa Liiver, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Liisi Põllumaa, 2nd unit’i režissöör Maria Reinup ja monteerija Tambet Tasuja, kirjutab Postimees.

Ehkki mängufilmis kaasa tegevate rahvusvaheliselt tuntud näitlejate nimesid pole veel avalikustatud, saab nendest aimu, kui külastada ekraaniteose Instagrami lehte. Sealt näeb, et kandvates rollides astuvad üles 58-aastane Saksamaa näitleja Thomas Kretschmann ja eelkõige Itaalia teleseriaalidest tuttav 26-aastane Maria Vera Ratti. Ühte peaosalist kehastab Maarjamaa kinopubliku rõõmuks Ratti eakaaslane Jaune Kimmel.

Rakvere teatri näitlejale on see esimene suurem osatäitmine rahvusvahelises projektis. «Jaune leidmise üle olime kõik väga rõõmsad. Hästi pikalt otsisime ja siis siitsamast leidsime,» märkis Elina Litvinova.

Kui Christopher Nolani põneviku «Tenet» võtted tekitasid üleeelmisel suvel palju elevust nii Eestis kui ka väljaspool, siis filmi «Tappa laps» tegijad on toimetanud suurema meediakärata. Litvinova sõnul on töö praegustes tingimustes väga keeruline, sest võttemeeskondki peab arvestama terviseameti seatud nõuete ja piirangutega. «Palju auru läheb selle peale, et kõik püsiksid terved, saaksid kindlalt ja turvaliselt tööd teha ning oleks hea. Oleme seetõttu rakendanud väga palju meetmeid, et tagada turvaline töökeskkond võtteplatsil. Mingeid riske ei saa võtta, sest kogu masinavärki pausile panna on jällegi kallis ja keeruline,» kõneles kaasprodutsent.

Võtteid alustati märtsis Tallinnas, kust siirduti edasi Võrumaale Rogosi mõisa. Sellest nädalast tehakse tööd uutes võttepaikades Lääne-Virumaal: filmi vändatakse Sagadis, Vihulas ja Karepal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.