"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pärnu Postimees: spaad hiilivad reeglitest kõrvale (0)
27. märts 2021
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Ajal, mil koroonapiirangute tõttu on spaad valitsuse korraldusega suletud, leiab mõni neist asutustest, et teatud juhtudel ja rangeid reegleid järgides võib väikses seltskonnas siiski veemõnusid nautida.

Näiteks reklaamib Pärnu Wasa spaahotell kundedele valmispuhkust, mis hõlmab privaatspaad. Spaahotelli kodulehel kutsutakse kevadsooja Pärnusse lõõgastuma oma perega rahus ja vaikuses. Puhkust tutvustaval fotol supleb õnnelik perekond Wasa avalikus basseinis, kirjutab Pärnu Postimees.

Wasa spaahotelli müügijuhi Angelika Raidi sõnade kohaselt soovivad nad kõiki reegleid järgides pakkuda peredele vähesel määral võimalust privaatselt puhata spaa-alal 2. aprillist. Raid märkis, et kui ametid peaksid oma seisukohti täpsustama või näevad ette lisameetmete vajalikkust, reageerivad nad kohe, rakendavad vajadusel uusi abinõusid ja juhinduvad suunistest.

“Kirjeldatud spaa-ala privaatse kasutuse võimalus kehtib vaid koos majutuvale perele ja on numbritoa põhine,” selgitas ta. “Hotellitoa ja vastava paketi broneerinud pere saab kasutada basseini ühe tunni jooksul privaatselt, samal ajal ei ole kolmandatel isikutel spaa-alale sissepääsu.”

Raid viitas valitsuse korraldusele, et “kuni 11. aprillini peavad avalikuks kasutamiseks mõeldud saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad olema suletud”, ja tõi esile, et valitsuse korraldus kehtib avalikuks kasutamiseks mõeldud alade kohta. Seevastu privaatteenused, näiteks massaaž, iluteenused, privaatsaun ega -bassein, tema jutu järgi piirangute alla ei kuulu.

Raid väitis, et asutus on plaanidest teavitanud terviseametit ja selgitanud omalt poolt rakendatavaid meetmeid, tagamaks klientide turvalisus. “Samamoodi konkurentidega, kes samuti pakuvad privaatset saunade, spaateenuste kasutamise võimalust, oleme ka meie olemasolevas olukorras pidanud kohanduma ja välja töötama privaatsed teenused, lähtudes Eesti Vabariigi valitsuse korraldusest,” selgitas ta. “See tähendab, et spaateenused ja meie basseiniala ei ole endiselt avalikult juurdepääsetavad ja need on avalikuks kasutamiseks suletud kuni piirangute kehtimise lõpuni.”

Terviseameti Lääne regiooni juht Kadri Juhkam tõdes, et on teadlik sedalaadi trikitamisest Saaremaa spaades. “Meie inspektorid tegelevad teemaga. Perepuhkus ei tohiks olla avalikul alal, ent spaad üritavad seadusest kõrvale hiilida,” lausus ta.

Terviseameti pressiesindaja Merlin Verniku sõnutsi on valitsuse korralduse eesmärk piirata nii avalike saunade kui spaade ja ujulate kasutamist. “Keeld kehtib sõltumata rühma suurusest. Seetõttu ei ole lubatud privaatsaunad ega muude taoliste teenuste osutamine,” täpsustas Vernik.

Majutusteenuse osutamise käigus tohib Verniku jutu järgi kasutada eelkõige hotellitoas asuvaid saunu, kuhu pääsevad üksnes selles ööbijad. “Seda eelkõige seetõttu, et ruum on ehitatud majutusteenuse osutamiseks ja kõrvalistel isikutel ei ole hotellitoale ligipääsu,” põhjendas terviseameti esindaja ja lisas, et kui hoone või ruumid on ehitatud ujulaks, spaaks või saunamajaks, pole sellise teenuse osutamine lubatud. “Isegi, kui inimesed nimetatud privaatsaunu kordamööda kasutavad, on juhuslike kontaktide risk endiselt kõrge.”

Et kõigile oleks reeglid üheselt selged, võtab terviseameti Lääne regionaalosakonna menetleja lähipäevil kõikide piirkonna spaadega ühendust ja selgitab valitsuse korraldust. Samuti lükkas Vernik ümber väite, et Wasa spaahotell on eelmainitud plaanidest teavitanud terviseametit. “Terviseameti Lääne regiooniga ei ole ettevõte ühendust võtnud,” kinnitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.