"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita päästjad juhtisid hülgepoja tagasi merre (0)
27. märts 2021
Pirita LOV

Pirita randa eksib igal kevadel mõni hülgepoeg ja üks selle aasta külalistest tuli päästjatel tagasi merre aidata.

“Paar päeva tagasi said Pirita päästjad väljakutse rannaalale, kus hülgepoeg oli sattunud kaldast kaugele ega pääsenud ise merre tagasi. Päästjad konsulteerisid keskkonnainspektsiooni spetsialistidega, kes soovitasid loomakese veepiirile lähemale aidata, mida päästjad ka tegid,” kirjeldas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja tänas Pirita päästekomando töötajaid.

Liinat pani kõikidele rannas jalutajatele südamele, et rannas lebava hülgepojaga ei tohi luua kontakti – teda katsuda, toita ega muul moel häirida.

“Tuleb meeles pidada, et üldjuhul ei vaja hülgepoeg inimese abi. Ta ei ole maha jäetud, tema ema on kusagil läheduses ja hoiab silma peal. Kui merekutsikat püüda omal algatusel abistada, võib loom hukkuda. Kuid see võib ohtlik olla ka inimesele endale, sest hülgel on korralikud hambad, millega ta end kaitseb,” hoiatas Liinat.

Abi andmine tuleb seega jätta spetsialistidele, kel on vastavad oskused. Liinat lisas, et suurim oht hüljestele on neid häirivad inimesed, eriti aga lahtiselt jooksvad koerad.

Enamasti ei vaja rannas lesiv hülgepoeg inimese abi. Kui aga tundub, et hülgepoeg on hätta sattunud, tuleb sellest teada anda keskkonnainfo telefonil 1313.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.