"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Transpordiamet palub lagunevatesse teedesse mõistvalt suhtuda (0)
27. märts 2021
Ksenija Kurs/Pilt on illustratiivne

Ilmad muutuvad iga päevaga järjest kevadisemaks, kuid sellega kaasnev sula kahjustab teede seisukorda, mistõttu palub transpordiamet liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Kevadise sula tõttu tekib asfaldisse rohkem auke, ülespunnitavaid külmakerkeid ja lume sulamisvetest tingitud uhtumisi. Kruusateed aga võivad muutuda raskesti läbitavaks. Kõige rohkem kahjustab sulamine kapitaalselt välja ehitamata kruusateid, mille veerežiim on puudulik kas savipinnasest muldkeha, tee ebapiisava kõrguse või külgkraavide puudumise tõttu.

Esimesena hakkab sulama kruusatee ülemine kiht, muldkeha alumised kihid on sellel ajal veel osaliselt või täielikult jääs. Kui tee muldkehal puudub piisav filtratsioon, ei pääse ülemises kihis olev vesi allapoole ega külgsuunas välja voolama. Rasked metsa- ja puistematerjaliveokid võivad selliseid kruusateid veelgi rohkem kahjustada, pöörata segi teekonstruktsioonid ning tee täielikult rikkuda. Selle tõttu kehtestab transpordiamet ebapiisava kandevõimega teedele massipiiranguid.

Transpordiameti hooldepartnerid tegelevad kevaditi kahjustuste kõrvaldamisega, kuid see võtab aega, sest madala, läbivettinud ning ebapiisava koostise ja paksusega kruusakihi korral on tõhusate hooldemeetmete kiire rakendamine keeruline. Kõige efektiivsem ja kiireim moodus kruusatee katte hooldamiseks on selle hööveldamine, kuid enne tuleb ära oodata teepinna tahenemine. Alles siis on võimalik augud hööveldamisega välja lõigata ja kruusateele vajalikud kalded anda. Läbivettinud pinnaga kruusatee hööveldamine liigutab vesist kruusa teel ühest kohast teise ning ei anna soovitud tulemust.

Transpordiamet palub liiklejatelt mõistvat suhtumist ajutise sõiduolude halvenemise pärast ning palub kinni pidada teedele kehtestatud massipiirangutest.

Puudustest ja liiklusohtlikest oludest riigimaanteedel tuleks teada anda telefonil 1247. Riigiteede massipiiranguid saab jooksvalt jälgida rakendusest Tark Tee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.