"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Psühholoogiatudengid pakuvad meditsiinitöötajatele pingeleevendust (0)
28. märts 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Tartu Ülikooli psühholoogia eriala magistrandid soovivad anda omapoolse panuse ja pakkuda psühholoogilist nõustamist kasvava pinge all töötavale meditsiinipersonalile.

MTÜ Nõustamispesa kirjutas sotsiaalministeeriumile, et COVID osakondade personal seisab silmitsi erakordselt pingelise töökeskkonnaga. Psühholoogiliste pingete kuhjumisel ohustab töötajaid läbipõlemine, töövõime langus ja vaimsed häired.

Selle ennetamiseks ja leevendamiseks pakuvad psühholoogiatudengid COVID osakondade töötajatele tasuta psühholoogilist nõustamist. „Tahame olla emotsionaalselt toeks, kuulata muresid ning aidata maandada pingeid,“ märkis MTÜ Nõustamispesa juhatuse liige Anna Helena Ursula Allvee.

Nõustamine on konfidentsiaalne, toimub enamasti videokõne vahendusel ning on juhendatud Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi õppejõu ja kliinilise psühholoogi Kaia Kastepõld-Tõrsi poolt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.