"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: tuhanded plaanivad pensionirahaga tasuda eluasemelaenu (0)
28. märts 2021
Scanpix/Pilt on illustratiivne

"Lihtsalt öeldes, inimene loobub kasvavast investeeringust, et tasuda laen, mille kuumakse muutub iga aastaga suhteliselt väiksemaks," selgitas BestCrediti juhataja August Käära. "Väga tõenäoliselt kujuneb sellest inimese jaoks napi finantskirjaoskuse tõttu kallis ja kahjulik otsus."

Enam kui 10 000 valdavalt madalama haridusega inimest plaanivad pensioniinvesteerigust loobuda ja tasuda rahaga eluasemelaenu, näitab BestCrediti finantskäitumise uuring.

Käära meenutas, et üldise sissetulekute kasvu taustal moodustab näiteks kümnendi eest ostetud korteri kuumakse iga aastaga üha väiksema osa inimese kuludest. Pensioniinvesteering aga kasvab nii sissemaksete, liitintressi kogunemise kui riigi panuse tõttu.

Madala intressiga kodulaenude tasumiseks kavatsevad investeeringust loobuda eeskätt madalama haridusega inimesed. “Kolmveerand neist on kõrghariduseta inimesed, suurima tõenäosusega Ida-Virumaalt,” ütles Käära.

Tema kinnitusel võib pensionisamba kasutamine kõrgema intressiga laenude tagasimaksmiseks olla ka õigustatud, kuid sellisel juhul tuleb pärast laenu tasumist hoolikalt taas pensioniinvesteeringut koguma hakata.

BestCrediti 2021. aasta uuring analüüsis 1000 eestimaalase finantskäitumist ja -teadlikkust. BestCredit OÜ on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, kes pakub ettevõtetele ja eraisikutele finantseerimistooteid 2012. aastast

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.