"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Teise samba raha tekitab liigutavat hoolitsust (0)
29. märts 2021
Pixabay

Süveneb finantsnõustajate ja mõnede poliitikute liigutav hool pensioni teisest sambast raha välja võtjate investeerimisotsuste pärast.

Pannakse südamele, et inimesed ikka ei kiirustaks  raha välja võtma, kusjuures kordub motiiv, et nii jäetakse end vanaduspõlves hätta. Aastas olevat võimalik kõrvale panna koguni 700 eurot. Manitsemine käib taustal, kus riigid seoses pandeemiaga järjest enam võlgu elavad ja inflatsioon süveneb. Keegi ei tea, milline on globaalsete sündmuste taustal euro ostujõud juba viie aasta pärast, rääkimata aastakümnetest. Lisaks unustatakse, et tegemist on inimeste isikliku rahaga. Sama hästi võiks iga kuu alguses palgapäevade ajal hakata inimesi hoiatama “kahjulike ja kallite otsuste eest” ning kirjeldada “õigeid investeerimisotsuseid”. Eriti silmakirjalikuks muudab taolise moraalilugemise asjaolu, et lugejad ise on palju aastaid veetnud kõrgepalgalistel ametikohtadel. Neil pole tõepoolest kukil pakilisi vajadusi, mille rahuldamiseks tavaline inimene teise samba raha tavaliselt kasutab.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

asotsiaal
30. märts 2021 18:48
TTÜ finantsspetsialistid investeerijad väitsid video-esinemises, et nemad ei võtaks II samba kogumist ette, kui seda n.ö. 4% tänastelt vanuritelt I sambast ei ärastataks. Seega baseerub II sammas vanurite pensioniraha ärastamisel ja vanurite pensioniraha ärastamine pole ühegi rahva puhul peetud vastuvõetavaks, vaid ikka taunitavaks. Tänane II samba osaline rahastab seega 20% asemel 16%-ga jooksvalt tänaste pensionäride I samba pensioneid.