"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Kiik: kolmapäeval saabub Eestisse 44 000 doosi AstraZeneca vaktsiini (0)
29. märts 2021
Mats Õun

"Hetkel oleme võrdlemisi optimistlikud, et AstraZeneca vaktsiin saabub. Nüüd saavad kindlasti kümned tuhanded inimesed kõrgemas vanusegrupis võimaluse minna lähiajal vaktsineerima," kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis esmaspäevasel pressikonverentsil, et kolmapäeval saabub Eestisse 44 000 doosi AstraZenec vaktsiini.Kiige sõnul on viimasel ajal tulnud palju lisainfot vaktsineerimisele registreerimise kohta ning kindlasti tasub jälgida oma andmeid digilugu.ee portaalis ja ka avalikku meediat, vahendab BNS.

“Liigume selles rütmis, et järgmise kolme nädala jooksul tagada kõigile 70+ vanuses inimestele vaktsineerimisvõimalus,” ütles ta.

“See nädal on hea, et saame alustada eelmisel nädalal alanud mõõdukal optimismilainel. Eelmine nädal näitas tõepoolest teatud langustrendi.  Nakatumislanguse taga on Eesti elanikud. Võime sel hetkel tõesti teatud määral end selle eest ka tunnustada. Piirangud üksi kunagi ei aita, kui neid tõsiselt ei võeta,” kinnitas Kiik.

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul on nakatumisnumbrid püsinud stabiilsel tasandil juba mitu nädalat ja näha on esimesi langusmärke.

“Nakatumiskordaja R on langenud 0,9 peale. Kui see jääb samaks, siis me oleme mai alguseks samal haigestumise tasemel kui jõulude ajal,” ütles Härma.

Samas nentis Härma, et hetkel on veel vara rääkida haiglakoormuse langemisest. “Kui me suudame haigestumise stabiliseerida, läheb umbes kaks nädalat, et haiglaravil olevate inimeste arv stabiliseeruks ka,” ütles ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hmm
29. märts 2021 22:07
https://www.telegram.ee/ajaviide/piltuudis-milliseid-inimesi-isa-ja-tutar-siim-ja-kaja-kallas-silmas-peavad