"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Britid leevendavad ettevaatlikult reegleid: 21. juuniks tagasi normaalsusesse? (0)
30. märts 2021
Scanpix

"Me peame püsima tähelepanelikena, kuna nakatumisnumbrid tõusevad kõikjal Euroopas ja uued viirustüved ohustavad meie vaktsineerimisedu. Vaatamata tänastele leevendustele peavad kõik jätkuvad reegleid järgima," ütles Suurbritannia peaminister Boris Johnson.

Suurbritannia peaminister rõhutas esmaspäeval, et inimesed peavad olema ettevaatlikumad kui kunagi varem, sest Inglismaa leevendab oluliselt täiskasvanutele kehtestatud piiranguid.

Nüüdsest võivad inimesed kohtuda välitingimustes kuni kuueliikmelistes gruppides ning jätkuda võib ka organiseeritud sporditegevus välitingimustes, kirjutab The Guardian.

Samaaegselt piirangute leevendamisega alustas Suurbritannia valitsus kampaaniat selgitamaks, miks teistest leibkondadest pärit inimestega on endiselt riskantne kokku puutuda.

Tibusammul vabaduse suunas

Esimene leevendus koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud reeglites tuli juba 8. märtsil, kui Inglismaa koolid taas uksed avasid. Suuremale osale täiskasvanutest oli uutest reeglitest võrdlemisi vähe kasu, sest ainus reeglimuutus seisnes selles, et inimestel lubati kohtuda veel ühe inimesega dringi või spordi eesmärgi.

Esmaspäeval kehtima hakanud leevendused omavad aga märkimisväärselt suuremat mõju, lubades oluliselt suuremas mahus välitingimustes sotsialiseerumist.

Kui mõnel pool Inglismaal on sel nädala juba väga kevadine ilm, peljatakse, et väliüritused võivad üsna lihtsalt siseruumidesse ümber kolida. Esmaspäeval eetrisse jõudnud telereklaamid peaksid brittidele selgeks tegema, miks on siseruumides koroonaviiruse levikuvõimalus oluliselt suurem.

Johnsoni praeguste plaanide kohaselt oleks reeglite leevendamise järgmiseks sammuks kaupluste, jõusaalide ja välitingimustes toitlustamise lubamine alates 12. aprillist.

Alates 17. maist võiks kaaluda kuni kuueliikmelistes gruppides kogunemiste lubamist ka siseruumides ning 21. juunil on hetkeseisuga Suurbritannia plaan kõik sotsiaalset suhtlust takistavad piirangud lõpetada.

Kasutusele võetakse ka Moderna vaktsiin

Pühapäeval suri Suurbritannias koroonaviiruse tagajärjel 19 inimest ning kogu nädala surmade arv oli varasema nädalaga võrreldes 32% võrra väiksem, ent uute nakatumisjuhtumite hulk kahanes nädalaga vaid 2% võrra.

Enam kui 30 miljonit britti ehk umbes 57% kõigist täiskasvanutest on juba vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud ning ainuüksi laupäeval vaktsineeriti Suurbritannias ühtekokku 423,852 inimest.

Pühapäeval teatas Briti valitsus, et alates aprillist alustatakse riigis ka Moderna vaktsiini kasutamist lisaks Pfizeri ja AstraZeneca vaktsiinidele. Suurbritannia on tellinud 17 miljonit doosi Moderna vaktsiini, mille efektiivsus peaks olema 94%.

Vaktsineerimise- ja immunisatsiooni ühendkomisjoni liige professor Adam Finn ütles et Moderna vaktsiini saabumine on suureks abiks, aga tegu pole “mängu muutva” sündmusega.

“See lisab meie viiulile veel ühe keele, annab meile lisaturvalisuse, aga see ei ole põhimõtteliselt uus liikumissuund,” sõnas Finn.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ons lusti Borisil
30. märts 2021 19:23
Ons ikka lusti tublil Borisil tõeline Winston tegelt ehe britt imperialist. Nimetame AstraZeneca nüüdsest Vaxzevriaks ilmselt venepäraselt siis Zveroboiks küll murrab.