"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pea 670 000 postkasti jõuab COVID-19 vaktsineerimise teabeleht (0)
30. märts 2021

Terviseamet ja Sotsiaalministeerium saadavad sel nädalal Eesti kõikidesse eraisikute postkastidesse COVID-19 eesti- ja venekeelse teabelehe, mis sisaldab kõige olulisemat infot käimasoleva ulatusliku koroonahaiguse vastase vaktsineerimise kohta.

„Praeguse vaktsiinitarnete graafiku järgi saab laialdasem Eesti elanikkonna vaktsineerimine COVID-19 vastu hakata alates maikuust,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. „Ettevalmistuseks oleme käivitanud üle-eestilise teavituskampaania, avasime eelmisel nädalal uue COVID-19 vaktsineerimise veebi ja sel nädalal jõuab paljude eestimaalaste postkastidesse vaktsineerimise teavitusleht.“

Üllar Lanno sõnul aitab laialdaselt elanikkonda hõlmav vaktsineerimine ja ohutusmeetmetest kinnipidamine koroonakriisist lõpuks väljuda, et naasta harjumuspärase elu juurde. „Kõigi Eesti inimeste olulise pingutuse toel võime saada ikkagi piirangutevabama suve, nii nagu me seda ootame,“ ütles Lanno. „Seepärast on igaühe osalemine käimasolevas COVID-19 vastu vaktsineerimises oluline. Kõige esmasema info kohaselt jõuab eesti- ning venekeelne teabeleht Omniva vahendusel peaaegu 670 000 postkasti.“

Teabelehest leiab selgelt ja ülevaatlikult kõige olulisema COVID-19 vaktsineerimise korralduse ja vaktsiinide kohta. Samuti leiab sealt ka olulised kontaktid, kust Eestis kasutusel olevate vaktsiinide kohta uurida ja usaldusväärset infot leida.

Lanno sõnul on lisaks teabelehele plaanis saata kõigisse Eesti piirkondadesse jagamiseks põhjalikumad infovoldikud, mis annavad näpunäiteid vaktsiini saajale ning ülevaate vaktsineerimise protsessi tegevuste kohta. „Kasutame kõigi inimesteni jõudmiseks ja hädavajaliku selgitustöö tegemiseks võimalikult erinevaid kanaleid sotsiaalmeediast otseteavituseni, sest koroonaviirusest jagu saamiseks on tähtis iga Eesti inimese panus. Kõige põhjalikumad materjalid leiab veebilehelt vaktsineeri.ee,“ lisas Lanno.

Vaata ka teabelehe näidist siit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.