"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Turvalisem avalik ruum on oluline kõigile (0)
30. märts 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Jätkame koostööd Viking Security meeskonnaga, kellega koos oleme kaardistanud pingelisemad kohad linnaosas. Patrullid hakkavad jälgima, mis toimub Nõmme parkides ja teistes populaarsetes puhkepaikades," selgitas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmme linnaosa valitsus sõlmis turvaettevõttega Viking Security patrullteenuse lepingu, et ennetada avalikus linnaruumis toimuvaid korrarikkumisi.  

“Peatselt algav kevad-suvine hooaeg tõstab inimeste aktiivset liikumist linnaruumis. Kahjuks on iga-aastasteks kevadekuulutajateks rähnide kõrval ka parkidesse ilmuvad hälbivalt käituvad kodanikud. Patrullteenuse tellimisega anname signaali, et eeskirjad on täitmiseks ning avalikus kohas alkoholi tarvitamist Nõmmel ei tolereerita,” rääkis Šillis.

“Jätkame koostööd Viking Security meeskonnaga, kellega koos oleme kaardistanud pingelisemad kohad linnaosas. Patrullid hakkavad jälgima, mis toimub Nõmme parkides ja teistes populaarsetes puhkepaikades.”

Viking Security mehitatud valve juht Juhan Aia ütles, et turvaettevõtte patrullide nähtavus ja kohalolu sisendab kogukonnale kindlasti turvatunnet ning hea tulemus sõltub omavahelisest koostööst. “Turvapatrulli eesmärk on olla eelkõige ennetav jõud, mida koordineerib igapäevane suhtlemine turvafirma esindajate, linnaosavalitsuse ja kogukonna aktiivsemate liikmete vahel. Oleme valmis veelgi laiemaks korrakaitseliseks koostööks linnaosavalitsustega,” kinnitas Aia.

Šillisi sõnul saavad inimesed palju oma vara hoidmiseks ka ise ära teha. “Kutsun üles inimesi heaperemeheliku pilguga vaatama seda, et koduaias ei oleks järelevalveta aiatehnikat või muud väärtuslikku, mida pahatahtlik mööduja võib himustama hakata. Lukustatud kuuriuks hoiab nii mõnegi kutsumata külalise eemal.” 

Ennetamaks rikkumisi võib teavitada patrulli või helistada Munitsipaalpolitsei abitelefonil nr 14410. Kui kellegi elu, tervis, vara või keskkond on ohus või on alust arvata, et midagi ohtlikku on juhtumas, tuleb helistada häirekeskusesse nr 112.

Turvateenust osutatakse Nõmme linnaosas 15. maist 15. oktoobrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.