"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
VIDEO: Pealinnas algavad suvised teetööd (0)
30. märts 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Talveasfalt võetakse nüüd lapitud aukudest ära ja täidetakse pärisasfaltiga," sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Kui ööpäevane temperatuur tõuseb üle viie plusskraadi, saab alustada suvise asfaltbetoonsegu valmistamisega. Plusskraadid on vajalikud just asfaldi transportimiseks tehasest objektile, muidu võib asfalt enne laiali laotamist lihtsalt ära hanguda.

Täna on esimene päev, mil asfalditehas Lasnamäel tööle hakkas ning suvine segu Laagna teele laotati. “Tegelikult vahe on selles, et talveasfalti me keedame spetsiaalsete väikeste masinatega koha peal. Need on põhimõtteliselt käsitööna maha pandavad. Antud juhul suveasfalt tehakse ikkagi asfalttehases ja tuuakse suurte masinatega kohale. Kõik selline asfalt, mis on paika pandud mehhaaniliselt ehk täielikult kontrollitud süsteem järgi, see on igal juhul parem,” rääkis Tallinna Teede AS juhataja Jüri Läll.

Klandorf lausus, et siiamaani remontis linn teid talveasfaltiga. “Talveasfalt võetakse nüüd lapitud aukudest ära ja täidetakse pärisasfaltiga,” lisas Klandorf. “Üldse hooldusremondiks on sel aastal Tallinna eelarves 10,7 miljonit eurot. Ligi 650 000 eurot kulutasime talvel juba ära talveaukude lappimiseks.”

Lähipäevil toimuvad teehooldustööd ka Narva maantee tõusul Lauluväljaku juures, samuti teistel lasnamäe teedel.

Pikem plaan on remontida tänavaid kõikides linnaosades. “Me saame linna käest iga päev eraldi vastavalt ilmastikuoludele objektid kätte. Alles õhtul selgub, mida linn tellib järgmiseks,” selgitas töökäiku Läll. “Ma arvan, et suuremas mahus algavad need maikuus. Aprilli jooksul me veel mõned objektid täpsustame ja kooskõlastame ning maikuus hakkame täismahus tööle,” lubas abilinnapea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.