"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinna Vanalinna Päevad koguvad koroonalugusid ja meeme! (0)
30. märts 2021

"Kuna Vanalinna Päevade teemaks juba teist aastat järjest on lood ja legendid, siis me arvasime, et oleks päris hea aja märk koroonameemid kokku korjata ja nendest ka suvel linnaruumi tore väike näitus teha. Kohta me veel ei oska täpselt öelda ja eks see sõltub ka sellest, kui palju neid meeme ja lugusid lõpuks kokku tuleb," rääkis Tallinna Vanalinna Päevade juht Anne Velt.

Mullu märtsis hakkasid sotsiaalmeedias plahvatuslikult levima erinevad koroonameemid. Tänaseks on neid kogunenud sadu, kui mitte tuhandeid. Tallinna Vanalinna Päevad koos Eesti Kirjandusmuuseumi Rahvaluule Arhiiviga kutsuvad inimesi üles jagama ka oma koroonalugusid, fotosid, luuletusi ning meeme. 

Näitus võtaks kokku viimase keerulise aasta ning esitleks seda huumorivõtmes. Ehkki pandeemia ajal on võimendunud ka vandenõuteooriad, püüavad inimesed oma tundeid palju kajastada loominguliselt ning karmi olukorra kiuste läbi huumoriprisma.

Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Ave Goršič usub, et just huumor on parim ravim väga paljude asjade vastu ja see annab inimesele teatud võimu  tundmatu üle. “Kui on võimalik ka tundmatu või absurdse olukorra üle naerda, siis see aitab inimesi päris palju,” leidis naine ning tõi näitena esile ühe meemi, kus võrreldakse märtsi 2020 ja 2021. “Suurt vahet võibolla ei ole, aga vähemasti tänavu on wc paberit. “

Eesti Kirjandusmuuseum on koroonapärimuse ning mälestuste kogumisega tegelenud terve viimase aasta, talletades nii ühe erilise ajajärgu meeleolusid, muutuseid kui ka kohanemisi.

“Huvitav oli ka see, kuidas meemid levisid ühest kultuurikeelest või kontekstist teise. Kui sa ühel päeval nägid mõnda ägedat pilti inglise keeles, siis järgmisel päeval see oli juba eesti keeles ja kolmandal võro või seto keeles. Sellist head asja vaka all ei hoitud. Kui eelmine aasta Kirjandusmuuseum sai kriitilise massi sotsiaalmeedia naljapilte kätte, siis sel aastal on juba teised teemad õhus ja perspektiiv on natuke teistsugune. Loodan, et tuleb aktiivne osalus ja huvitavat materjali veel juurde,” rääkis animaator ja karikaturist Ave Taavet. 

Oma isiklikud lood, meemid ja fotod koos kommentaaridega palutakse postitada hiljemalt 14. juuniks Facebooki gruppi Covidi meemid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.