"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Eestis loodud nutikas kätepuhastusjaam saadetakse Marsile (0)
31. märts 2021

"Loogiline samm meie pidevas arengutsüklis oli otsus asustada targa kätehügieenitehnoloogiaga ka Marss, sest rumalate kätepuhastusjaamadega pole seal arvatavasti midagi teha," sõnas ZÄP kaubamärgi loonud CleanHand OÜ juht Riho Antsmäe.

ZÄP kaubamärgi loonud CleanHand OÜ on Eesti iduettevõte, mis hakkas kätehügieenitehnoloogiad arendama juba enne koroonat. Mõne aja eest üllitatud ZÄPi nutikad kätepuhastusjaamad, mis on lisaks Eestile jõudnud juba ka Rootsi ja Soome, lendavad peagi inimkonna teisele tulevasele koduplaneedile Marss. Ettepanek saata uudne kaughallatav nuti-kätepuhastusjaam punasele planeedile tuli ZÄPi meeskonnale üllatuseks otse kosmoseagentuurilt NASA.

“Loogiline samm meie pidevas arengutsüklis oli otsus asustada targa kätehügieenitehnoloogiaga ka Marss, sest rumalate kätepuhastusjaamadega pole seal arvatavasti midagi teha – nende haldamine on üks lõputu peavalu: alatasa on kõige ebasobivamal momendil kas toiteallikad või vedelik otsas,” sõnas Antsmäe. “Meie tarkade jaamadega, mida on juba tükk aega avalikus ruumis proovida saanud, seda ei juhtu, sest need annanvad ise aegsasti teada, kui vaja täidet või uusi patareisid. Nii et tulevik on kahtlemata murevaba ja katkematult töötava tehnoloogia päralt.”

Antsmäe märkis ka, et lisaks nutika seadme kaughaldusliidese töö testimisele on huvitav katsetada geelja käteantiseptikumi doseerimisprotsessi hoopis teistsuguse külgetõmbejõuga planeedil kui Maa. “Jah, võimalik, et geelimullid hakkavad sealses õhus veidi hõljuma, aga me töötame selle hüpoteesi kallal.”

Nutika kätepuhastusjaama kosmoseteekond saab alguse eeldatavalt juba käesoleva aasta oktoobris, kui Marsi poole stardib NASA kosmosesüstik. Marsilt tagasi tulles põikab kosmosesüstik Kuu juurest läbi, kus katsetatakse ZÄPi uut jalahügieenitehnoloogiat, mis võimaldab Kuu pinnal kõndida ilma jalajälgi jätmata. Kuu pind on eriti tundlik väliste mõjutuste suhtes, mis säilivad erakordselt kaua. Neil Armstrongi jalajäljed on siiani alles ning reostavad Kuu pinda. Uudne lahendus annab tulevikus Kuud väisavatele inimestele keskkonda säästva tehnoloogia Kuu pinnal liikumiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
4. apr. 2021 10:16
Kas marslased on lõpuks leitud, et neile nüüd kätepuhastusjaam kingitakse enne, kui nende kätt võib kauge planeedi võimalikke pisikuid kartmata suruda esimesel ametlikul kohtumisel?!