"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Firmad ja ametiühingud kutsuvad riiki appi hüvitama karantiinilehti (0)
31. märts 2021

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) ja Ametiühingute Keskliit saatsid teisipäeva õhtul valitsusasutustele ühispöördumise, milles paluvad riigil leida võimaluse kriisimeetmena katta lisaeelarvest karantiinilehtede hüvitamise kulu esimesest päevast ning et vastav seadusemuudatus jõustuks niipea kui võimalik.

Pöördumisele allkirja andnud Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson on veendunud, et Eesti suudab kõige kiiremini epideemia seljatada tööandjate, töötajate ja riigi sujuvas koostöös ning ettevõtete püsimajäämiseks ja töökohtade säilimise soodustamiseks on vaja lisameetmeid, mis tagaksid töötajate ja tööandjate rasketes oludes hakkamasaamise. 

EVEA presidendi Heiki Ritsi sõnul teeb väikeettevõtjatele muret nö karantiinipäevade hüvitamine tööandjate poolt võrdselt haiguspäevade hüvitamisega. „Paljudele ettevõtetele käivad lisanduvad üpris prognoosimatud kulud töötajate isolatsioonis oldud aja hüvitamisel üle jõu ja see võib viia massiliste pankrottideni,” ütles Rits. „Sotsiaalministeeriumi ja haigekassa esialgse analüüsi kohaselt tooks karantiinilehtede hüvitamine teisest päevast 2021. aasta lõpuni lisakulu 11,4 miljonit eurot. Kui karantiinilehed hüvitada esimesest päevast, on kulu veelgi suurem,“ sõnas Rits. 

Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit kavatsevad teema tõstatada ka kolmapäeval kell 15 toimuval kolmepoolsel kohtumisel peaministri juures, kus muuhulgas tulevad arutlusele sotsiaalpartnerite poolsed võimalikud meetmed COVID-19 nakkuse leviku ennetamiseks ja piiramiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.