"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Go Bus jätkab Harjumaa lõunasuuna bussiliinide teenindamist uute bussidega (0)
31. märts 2021
GoBus

"Uued bussid jõuavad lõunasuuna liinidele järk-järgult, vastavalt valmimisele. Kõik vanemad rohelised bussid on uute sini-valgetega asendatud hiljemalt 1. detsembriks," sõnas Go Busi juhataja Andrei Mändla.

Alates 1. aprillist teenindab Harjumaa lõunasuuna avalikke bussiliine Go Bus, kes on samas piirkonnas reisijaid vedanud 2018. aastast. Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusega sõlmitud uue veolepingu kestvus on kaheksa aastat ja prognoositav kogumaht 24 miljonit eurot. Uutesse bussidesse investeerib Go Bus 5,7 miljonit eurot.

Seoses uue lepinguga täitmisega lisandub Go Busil keskmiselt 20 väljumist ja 1000 kilomeetrit päevas. Suureneva veomahu teenindamiseks võtab bussifirma lisaks praegustele bussijuhtidele täiendavalt tööle 7 juhti.

Harjumaa lõunasuuna teenindamiseks soetab Go Bus 35 uut bussi, investeerides 5,7 miljonit eurot.

 “Kuna uued bussid vastavad EURO 6d heitmenõuetele, siis on need senistega võrreldes tunduvalt keskkonnasäästlikumad ning pakuvad ka suuremat sõidumugavust,” tõdes Andrei Mändla.

35-st uuest ühissõidukist enamus on madalapõhjalised Iveco Crossway LE Line’i bussid, mis täidavad kõrgeid kvaliteedinõudeid – neis on madal ehk ilma astmeteta sisenemine vähemalt kahest uksest, mis tagab mugava ligipääsu lapsevankri ja ratastooliga, konditsioneerid, kolmepunkti turvavööd, alkolukud, USB pistikupesad, kallutusfunktsioon, turvakaamerad, stopp-nupud, välistablood ees, küljel, taga ja ka salongis, peatuste teavitamise audiolahendus ning takistuse korral uste sulgumist peatav süsteem.

Iveco bussides on 45 iste- ja 41 seisukohta. Lisaks sõidab liinidele 3 uhiuut Mercedes Benz väikebussi, kus on 15 iste- ja 7 seisukohta.

Go Bus hakkab Harjumaa lõunasuunal teenindama 21 bussiliini: 105, 120, 120A, 121, 125, 125A, 130, 131, 132, 132A, 134, 135, 138, 139, 140, 144, 162, 164, 164, K3 ja K6.

Ülevaate 1. aprillist jõustuvatest muudatustest saab Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse kodulehel www.ytkpohja.ee. Liinide ja peatuste täpsem info on kättesaadav portaalis www.peatus.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.