"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kaljulaid arutas Zelenskiga võitlust viirusega ning arenguid Ukrainas (0)
31. märts 2021
Svetlana Aleksejeva

"Toetame igakülgselt Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunalisi püüdlusi, Ukraina kuulub Euroopa perre. Me toetame neid püüdlusi ning töötame ka oma partnerite ja liitlastega sellesisulise konsensuse saavutamise nimel," ütles president Kersti Kaljulaid.

Kaljulaid arutas Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskiga peetud telefonivestluses nii kroonviiruse vastast võitlust, rahvusvahelist julgeolekuolukorda kui Ukraina reformide kulgu.

“Toetame igakülgselt Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunalisi püüdlusi, Ukraina kuulub Euroopa perre. Me toetame neid püüdlusi ning töötame ka oma partnerite ja liitlastega sellesisulise konsensuse saavutamise nimel,” ütles Kaljulaid pärast telefonikõnet.

Kaljulaid tänas Ukraina riigipead ka nende mõne nädala eest avaldatud valmisoleku eest aidata viiruskriisi haripunktis olevat Eestit vajadusel meditsiinipersonaliga.

Riigipead arutasid tunni pikkuseks kujunenud telefonikõnes põhjalikult viiruskriisi olukorda ning vaktsineerimise kulgu mõlemas riigis. “Peame Euroopa Liidus ühiselt selles võitluses aitama ka oma idapartnereid, kelle hulka kuulub ka Ukraina,” ütles Kaljulaid  Zelenskile ning lisas, et tõstatas selle küsimuse ka oma hiljutisel kohtumisel Euroopa Komisjoni siseturuvoliniku Thierry Bretoniga. 

President Kaljulaid rõhutas ka jätkuvat vajadust hoida NATO liitlaste ja Euroopa Liidu tähelepanu Ida-Ukrainas ja Krimmi poolsaarel toimuval. “Need piirkonnad on jätkuvalt okupeeritud ning seal käib jätkuvalt sõda. Normandia formaat seisab ja Minski protsess täna sisuliselt ei toimi. Sellega ei tohi leppida ja me peame jätkuvalt ka rahvusvahelise kogukonnana pingutama, et okupatsioon lõppeks. Eriti nüüd, kui Vene Föderatsioon kavandab sõjalist suurõppust Zapad, peame me sündmuste arenguid Ukrainas ja selle piiride lähedal jälgima eriti tähelepanelikult,” sõnas riigipea.

Arutati ka jätkuvat koostööd digivaldkonnas ning Eesti riigipea tunnustas Ukraina kolleegi kiirete arengute eest e-riigi ja digi-ID juurutamisel. Riigipead arutasid ka teiste Ukrainas käimas olevate oluliste reformide kulgu.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski esitas Eesti riigipeale kutse augusti lõpus Kiievisse töövisiidile tulla, et osaleda Krimmi platvormi tippkohtumisel. Eesti riigipea võttis kutse vastu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
31. märts 2021 22:01
https://news.rambler.ru/army/46125681-vo-frantsuzskoy-armii-obnaruzhili-ukrainskih-natsistov/?utm_source=head&utm_campaign=self_promo&utm_medium=news&utm_content=news
pakku ainus võimalus
31. märts 2021 20:01
Lugupeetavad u kraiinlased ei ole Eurule ja NATO-le tegelt ei keegi nii on paraku. Isegi vaktsiini ei soovi keegi mingitele näljarottidele saata endale kulub ära. Korraldati usuhullus nn Maidann kolmekuuline keksimine rohke peerugaasiga mis päädis massimõrvaga ja kõik. Miljoneid ja miljoneid keegi toita ei kavatse ja ilmselt tänasel päeval ka enam ei suuda muud mured selles asi. Ainus võimalus pakku Euroopa või Venemaale ja miks mitte Eestisse keel ju sama raudtee põllal, laudas, ehitusel, vabrikus.