"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Politsei eest põgeneda üritanud juhiloata mees lõpetas arestimajas (0)
31. märts 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

"Järgmise viieteistkümne päeva jooksul saab maasturit juhtinud mees lisaks oma käitumise üle järele mõtlemisele tähistada vanglaseinte vahel ka oma sünnipäeva," sõnas Tartu politseijaoskonna üleminspektor Taivo Rosi.

Nädala alguses pidas politsei Tartumaal kinni peatumismärguannet eiranud juhtimisõiguseta juhi, kelle Tartu maakohus kolmapäeval 15 päevaks arestimajja saatis, vahendas BNS. 

Ootamatud sündmused said alguse esmaspäeva ennelõunal, kui Tartumaal Himmaste-Rasina teel möödus maanteekiirusel maastikuotsingule liikunud Varnja kordoni piirivalve patrullsõidukist suure hooga BMW maastur. Valvsate piiriametnike jaoks oli neist mööduva masina hoog piisav, et sõidukit ja selle juhti kontrollida ning rikkumisele tähelepanu juhtida. Piirivalvurid sõitsid maasturile järele ning andsid sellele peatumismärguande, kuid aeglustamise asemel eiras selle juht operatiivsõiduki sinist ja punast märgutuld, keeras hoopiski kõrvalteele ning lisas kõvasti hoogu juurde. 

Rosi kirjeldas, et sealtmaalt algas kruusastel ja käänulistel teedel maasturi juhi ohtlik kihutamine, mille käigus õnnestus tal hetkeks patrull isegi kannult raputada, kuid tänu piirivalvurite oskuslikule tegutsemisele ja piirkonna tundmisele päädis sündmus siiski juhi tabamisega.

“Nimelt kaasas jälitav piiripatrull kohe tagaajamisse ka teised lähedalasuvad politseipatrullid ning loetud minutid hiljem blokeeriski maasturile vastu liikunud Põlva patrull sõiduki teekonna. Maastur peatus ning politseinikud tuvastasid, et selle roolis oli juhtimisõiguseta juht, kellelt juhtimisõigus varasemalt just samalaadsete liiklusrikkumiste tõttu ära oli võetud. Mees peeti väärteokorras kinni ning toimetati uue korra järgi juba Tartu Vanglasse kohtuistungit ootama,” kirjeldas Rosi.

Kolmapäva hommikul toimunud kohtuistungil uuris Tartu maakohus asjas kogutud materjale, kuulas ära põgeneja selgitused ning mõistis mehele aresti, mis kuulub koheselt ärakandmisele. “Järgmise viieteistkümne päeva jooksul saab maasturit juhtinud mees lisaks oma käitumise üle järele mõtlemisele tähistada vanglaseinte vahel ka oma sünnipäeva, milline paraku sellel korral möödub tavapärasest veidi ebamugavamas keskkonnas ilma pere ja sõprade õnnitlusteta,” märkis Rosi.

Ta lisas, et politsei ei saa heaks kiita ühtegi tõsist liiklusalast üleastumist, kuid igasugustest rikkumistest enim nördimust valmistavad ikka need juhid, kes vastutuse vältimiseks põgeneda proovivad ning seeläbi tõsist liiklusohtu kujutavad. “Autoga suurel kiirusel politsei eest ära sõites on ohus nii juht ise kui ka kõik teised liiklejad, kes parasjagu samas piirkonnas liikumas on. Traagilisi näiteid ei pea kahjuks kaugest minevikust otsima ja nii tasub ka täna vanglasse arestipäevi kandma läinud mehel mõista, et oleks saanud minna ka oluliselt hullemini kui kaks nädalat arestikambris,” rõhutas Rosi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.