"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Saaremaal hukkunutega avarii põhjustanud mees mõisteti süüdi mõrvas (0)
31. märts 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

"Maakohus on pärast kõigi tõendite hindamist meie argumentidega nõustunud ja näeb samuti, et tapmine on tapmine ka siis, kui see on toimunud maanteel ja tapja istub autoroolis," sõnas Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur.

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdi mõrvas ning saatis ta pikaks ajaks vangi, vahendas BNS. Kohus mõistis Reinartile 14-aastase vanglakaristuse. 

Amur kiidab kohut kolmapäeval langetatud otsuse eest, millega prokuröri taotlusel mõisteti hukkunutega liiklusõnnetuse põhjustaja süüdi mõrvas. “Prokuratuuri jaoks on oluline näha, et maakohus on pärast kõigi tõendite hindamist meie argumentidega nõustunud ja näeb samuti, et tapmine on tapmine ka siis, kui see on toimunud maanteel ja tapja istub autoroolis,” ütles Amur. “Prokuratuur hindab kõrgelt seda, et maakohus julges teha senisest kohtupraktikast niivõrd erineva otsuse, kuid just sellisel moel õigus ajas muutuda saabki.”

Amuri kinnitusel pole tal kahtlust, et see vaidlus jätkub järgmises kohtuastmes, kuid see otsus jääb siiski verstapostina ajalukku. “Ükski kohtuotsus ega karistus ei too tagasi hukkunud inimesi või kaotatud tervist, kuid meie võimuses on nimetada asju õigete nimedega ja näidata, et kuritööle järgneb õiglane karistus,” märkis ta.

Pärnu maakohus mõistis mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdi mõrvas ning mõistis talle 14-aastase vanglakaristuse. Veebruaris toimunud kohtuvaidluses leidis Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur, et Reinart tuleb mõista süüdi karistusseadustiku mõrva paragrahvi järgi ning karistada teda 14-aastase vangistusega.

Reinarti kaitsja, vandeadvokaat Anu Toomemägi leidis, et liikluskuriteo puhul karistusseadustiku mõrva paragrahvi rakendamine pole põhjendatud ning Reinart tuleb mõrvasüüdistuses õigeks mõista. Kaitsja hinnangul tuleb kohtul otsuse tegemisel võtta arvesse ka asjaolu, et traaglise õnnetuse puhul oli tegemist segasüüga, kus ka kannatanute auto juht eksis liiklusreeglite vastu, samuti on  karistusseadustikus olemas konkreetne paragrahv, mida selliste liiklusõnnetuste puhul rakendatakse.   

Mullu 11. jaanuaril alustas Saaremaal Audiga sõitnud 34-aastane Reinart möödasõitu ees liikunud ja vasakpööret teinud Volvost, kuid põrkas sellega kokku.

Kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, tema kaheksa kuu vanune laps ja tema 58-aastane ema. Volvos viibinud juhi 37-aastane õde ning Audi juht Reinart said avariis raskeid vigastusi. Ligi 10 kilomeetrit enne avariipaika olid politseinikud patrullbussis mõõtnud tema Audi kiiruseks 138 kilomeetrit tunnis. Kuressaare haiglas mõõdeti ligi tund pärast õnnetust Reinarti veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli, hilisema ekspertiisi tulemuseks märgiti 1,82 promilli.

Reinart enda ütluste kohaselt õnnetust ei mäleta. Tema sõnul pidi ta tol jaanuaripäeval minema autosse magama, sest naistuttav, kelle juures ta oli eelneva öö veetnud, pidi väidetavalt kuskile minema. Järgmisena ärkas Reinart enda sõnul haiglas, kus talle teatati, et ta on osalenud liiklusavariis ning on hukkunuid. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.