"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Sõle ja Tondiraba keskustes saavad vaktsineerida ka üle 60 aastased riskirühma kuuluvad inimesed (0)
31. märts 2021
Ilja Matusihis

"Peale 65 aastaste vanuste inimeste avaneb sel nädalavahetusel võimalus tulla vaktsineerima ka 60-aastastel ja vanematel riskirühma kuuluvatel inimestel," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Vaktsineerimisele saab registreeruda digiregistratuuris alates 31. märtsist ja telefoni teel alates 1. aprillist.

Sel nädalal avab Tallinn koostöös Haigekassa ja meditsiiniteenuste osutajatega kaks vaktsineerimiskeskust – Sõle spordikeskuses ja Tondiraba jäähallis. Eelkõige oodatakse sel nädalal vaktsineerima  inimesi, kes on või saavad käesoleval aastal 65-aastaseks ja lisaks on vaktsineerimisvõimalus 60-aastastel ja vanematel inimestel, kes kuuluvad riskirühma,” ütles Kõlvart.

Kui eelolval nädalavahetusel läheb Tallinnas vaktsineerimine lahti vaktsineerimiskeskustes Sõle spordikeskuses ja Tondiraba jäähallis, siis edaspidi on linn valmis süstimiskohti juurde looma.

“Teeme omalt poolt kõik võimaliku, et tallinlaste jaoks mõeldud vaktsiinidoosid jõuaksid võimalikult kiiresti ja sujuvalt inimesteni. Eesmärk on ikka see, et saaksime kõik suve nautida juba ilma suuremate piiranguteta,” põhjendas linnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul tagab linn vaktsineerimiskeskustes vajalikud tugiteenused ja katab sellega seonduvad kulutused. “Nii loome vaktsineerimisele registreerimiseks kõnekeskuse, pakume vaktsineerimist läbi viivatele tervishoiuteenuse osutajatele linna pinda, sisseseadet ja arvutivõrku. Vaktsineerimiskeskuste juures tagab turvalisuse MUPO ning lisaks osalevad linnasüsteemi töötajad vaktsineerimiskeskustes tugipersonalina. Ühtlasi tihendame riigipühal ja nädalavahetusel vaktsineerimiskeskuste juurde viivate bussiliinide graafikuid ja sõitjaid teenindavad liigendbussid, et inimesed jõuaksid mugavalt ja turvaliselt kohale,” ütles Kõlvart.

Vaktsiini sujuv inimesteni jõudmine

Kõlvarti sõnul paneb  praegu vaktsineerimise tempole piiri peale vaktsiinidooside arv, kuid edaspidi, kui vaktsiini on juba rohkme, on linn valmis avama täiendavaid vaktsineerimiskeskuseid.

“Tervishoiuteenuse osutajatel on väga suur koormus, kelle vastutusel on just vaktsineerimise meditsiiniline pool. Eeloleval nädalavahetusel avame kaks vaktsineerimiskeskust, kuid vaktsiinitarnete suurenemisel ning haiglate ja kliinikute valmidusel oleme suutelised abi pakkuma kuni kuue vaktsineerimiskeskuse rajamisel Tallinnas. Teeme omalt poolt kõik võimaliku, et tallinlaste jaoks mõeldud vaktsiinidoosid jõuaksid võimalikult kiiresti ja sujuvalt inimesteni. Eesmärk on ikka see, et saaksime kõik suve nautida juba ilma suuremate piiranguteta.”

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on Haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud Astra Zeneca vaktsiini. 

Confido Meditsiinikeksuse juht Kadi Lambot nentis, et kolmepäevase pühade ajal leiavad kõik soovijad kindlasti endale sobiva aja vaktsineerima tulekuks. “Sõle Spordikeskuses alustame vaktsineerimist juba suurel reedel ja jätkame kogu nädalavahetuse. Vanemaid inimesi saavad vabadel päevadel ka lähedased vaktsineerimiskeskustesse tuua ja juba eelnevalt aidata neid aegade broneerimisel. Meditsiinitöötajatena oleme koondanud kõik oma jõud, et kaasa aidata normaalse elurütmi taastamisele,” ütles Lambot.

Broneeri aeg digiregistratuuris

“Selleks, et see protsess oleks võimalik, avas linn koostöös Tallinkiga registreerimiseks kõnekeskuse ja meil on broneeritud telefoninumbrid, mida saame kasutada ka tulevikus, sest praegu on vaktsiini maht piiratud, aga ressurssi ehk registreerimise võimalust saab kasutada ka siis, kui maht hakkab kasvama ja me oleme valmis vajadusel avama ka rohkem keskusi. Praegu me näeme, et meie võimalus on korraga avada kuni 6 keskust, kui riigi poolt eraldatakse rohkem vaktsiini ja selline vajadus tekib,” ütle linnapea Mihhail Kõlvart. 

“Saame kinnitada, et Tallinn on alati valmis vaktsineerimist toetama ja teha seda süsteemselt. Loomulikult ootame me, et inimesed seda võimalust aktiivselt kasutaks. Praegu on haigekassa poolt valitud konkreetsed sihtrühmad ja see on ka loogiline, et eakad inimesed on praegu prioriteediks ja ma väga loodan, et inimesed seda võimalust kasutavad ja linn teeb omalt poolt kõik, et see protsess oleks maksimaalselt mugav ja sujuv.”

Medicumi juhi Tõnis Alliku sõnul on Medicumi vaktsineerimismeeskond kolme arsti, kümne vaktsineerimisõe ja abilistega vaktsineerimiseks valmis. „Teeme kõik endast oleneva, et suurenenud vaktsiinikogused jõuaksid võimalikul kiiresti meie inimesteni ning teenindus uutes vaksineerimispunktides oleks meeldiv ja ohutu,“ ütles Allik.

Digiregistratuuris saab Sõle Spordihalli reedeks, laupäevaks või pühapäevaks ja Tondiraba Jäähalli laupäevaks või pühapäevaks aega broneerida alates kolmapäevast, 31. märtsist. Neljapäeva, 1. aprilli hommikul kella 8.00-st saab mõlemasse keskusesse aega broneerida ka telefoni teel (eesti keeles tel 6007775 ja vene keeles tel 6007774). 

Sõle spordikeskus asub aadressil Sõle 40a, mille juures peatuvad bussiliinid 33 (Männiku-Maleva), 40 (Viru keskus-Randla), 66 (Priisle-Randla) ja 72 (Keskuse-Kopli). Tondiraba jäähall asub aadressil Varraku 14. Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65. 

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi. Vaktsineerimisega seotud üldistele küsimustele leiab vastuseid lehelt kriis.ee. 

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

Lähemalt leiab nädalavahetusel toimuva vaktsineerimise kohta infot SIIT ja vaktsineerimise kodulehelt https://vaktsineeri.ee/.

Seotud lugu:

Nädalavahetusel vaktsineeritakse 1956. aastal ja varem sündinud ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

huvituja
4. apr. 2021 14:44
Kas pildil olevalt isikult pildistamiseks nõusolek ka küsiti? Nõusolek peab olema võetud kirjalik, et vältida hilisemaid kohtuvaidlusi.