"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Leeasalu: Linnateatri uue direktori tööülesanne on leida uus peanäitejuht (0)
31. märts 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Sellel keerulisel ajal ootame me uuelt direktorilt seda, et ta juhiks selle teatri ehituse lõpuni ja et ta juhiks ka teatri tegevuse edukalt lõpuni teatri ajutises mängupaigas Salme Kultuurikeskuses," lausus Tallinna Kultuuri-ja Spordiameti juht Hillar Sein. 

“Hästi oluline on meeles pidada, et uue direktori kõige esimene ja kõige tähtsam tööülesanne on leida enda kõrvale Linnateatri uus loominguline juht ehk peanäitejuht. Kõige ideaalsem asi, mis teatri jaoks juhtuda võib, on see, et uus loominguline meeskond oleks sama suurt energiat, loomingulist  põlemist ja teotahet täis, kui olid peaaegu 30. aastat tagasi Raivo ja Elmo,” rääkis Tallinna Linnateatri lavastaja Diana Leesalu. 

Tallinna kultuuri- ja spordiamet kuulutas välja avaliku konkursi Tallinna Linnateatri direktori ametikohale. Linnateatri praegune direktor Raivo Põldmaa on sellel ametikohal töötanud 1992. aastast alates. Seoses käimasoleva teatri uuenemisega teatas ta, et on otsustanud uueks ametiajaks välja kuulutatud konkursil mitte osaleda ning plaanib lõpetada oma töö Linnateatris teatrihooaja lõpus sarnaselt teatri peanäitejuhile Elmo Nüganenile. 

“Sellel keerulisel ajal ootame me uuelt direktorilt seda, et ta juhiks selle teatri ehituse lõpuni ja et ta juhiks ka teatri tegevuse edukalt lõpuni teatri ajutises mängupaigas Salme Kultuurikeskuses,” lausus Sein. 

Konkursil osalemiseks tuleb esitada motiveeritud avaldus, CV ja tegevuskava teemal “Linnateatri arengusuunad aastani 2026”. “Kui Linnateater oleks üks suur laev, siis ma arvan, et ma räägin kogu kollektiivi eest, kui ma ütlen, et me ootame, et uus juhtide meeskond täpsustaks ja korrigeeriks meie sõidusuunda ja lükkaks värsket hoogu sisse, kuid ei pööraks seda suurt laeva 180 kraadi teises sõidusuunas,” lausus Leesalu. 

Konkursi tähtaeg on 9. aprill 2021. Konkursi võitjaga sõlmitakse tööleping kuni viieks aastaks. Tööle asumise aeg on käesoleva aasta juunikuu. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.