"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Aprillis ja mais saab koduarsti brigaadi kutsuda kuni 12-aastatele lastele (0)
01. aprill 2021
Rene Suurkaev

Alates reedest, 2. aprillist saavad lapsevanemad Tallinnas kutsuda nädalavahetustel koduarstibrigaadi kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele – näiteks juhul, kui vanemal ei ole olnud võimalik lapsega perearsti juurde minna või haigestub laps puhkepäeval.

Abilinnapea Betina Beškina selgitas, et kui varasemalt sai koduarsti kutsuda kuni 8-aastastele lastele, siis nüüd laieneb teenus maikuu lõpuni ka 9-12-aastastele lastele.

„Viimasel ajal on paraku muutunud küllalt sagedaseks laste jäämine COVID-19 haigusesse ning lapsevanemad vajavad laste põetamiseks tuge ja nõu. Seepärast otsustasime praegu pakkuda arsti koju kutsumise võimalust kuni 12-aastastele lastele,“ rääkis Beškina. „Koduarsti võivad nädalavahetustel kutsuda kõik Tallinnas viibivad haigestunud laste vanemad olenemata nende tegelikust elukohast.“

Koduarstibrigaadi teenus on loodud selleks, et pakkuda lastevanematele kindlustunnet ja kiiremat abi arstliku läbivaatuse näol, samas leevendada ka kiirabi mitmekordistunud koormust. Koduarstibrigaadi sihtrühmaks on need ägedate tervisehäiretega lapsed, kes ei vaja kiireloomulist vältimatut abi, kuid kelle vanematel võib arstile minek olla raskendatud või ei piisa infotelefonilt saadud soovitustest.

Koduarstibrigaadi saab kutsuda reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 14–22ni. Kõnesid võtab vastu Tallinna Kiirabi dispetšer numbril 6971145 kella 12–20ni, edastades kutse valves olevale koduarsti brigaadile. Päeva jooksul võetakse vastu kuni kümme visiiti, mis samal päeval ka täidetakse.

Väljakutseid teenindab Tallinna Kiirabi ja Tallinna Lastehaigla koostöös spetsiaalne arstibrigaad, kuhu kuulub arst-pediaater või üldarst ning erakorralise meditsiini tehnik. Kodusarstibrigaadi arstil on õigus välja kirjutada ka retsepte. Selleks, et tagada meedikute ja patsientide turvalisus koroonaviiruse ajal, on koduarstibrigaad visiite tehes täiskaitsevarustuses.

Mullu hilissügisest alustanud koduarsti brigaadi väljakutsete peamiseks põhjusteks on ägedad viiruslikud haigestumised. Koduarsti brigaadid on teinud kokku 184 visiiti, väikeste patsientide keskmine vanus on 2,2 aastat.

Tallinna linnaeelarves on koduarsti brigaadi teenusele planeeritud tänavu 100 000 eurot.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.