"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Lasnamäel ronivad osa linlasi bussikatusel ringi sõitma (0)
01. aprill 2021
Lasnamäe LOV

Lasnamäe linnaosavalitsusse on korduvalt tulnud kaebusi murelikelt kodanikelt, selle kohta, et osa linlasi on pealinna suurimas linnaosas hakanud räpparite eeskujul bussikatustel ringi sõitma. Linnaosavalitsus kutsub üles loobuma sellistest riskantsetest tavadest ja eelistama turvalist liikumist bussides.

“Eriti sagedaseks on muutunud kaebused marsruudi number 67 bussi katusel olevate reisijate üle. Selle põhjuseks on ilmselt veebruaris avaldatud räppartisti fenkii klipp, mis räägib Lasnamäelt pärit kuti ja Telliskivi tüdruku armastusest. Ma ei näe absoluutselt vajadust bussi katusel sõitmise järel. Lisaks ilmsetele riskidele  on selline sõitmine lihtsalt ebamõistlik: kõik tallinlased saavad mugavat linnatransporti tasuta kasutada,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Linnaosavalitsus märkis, et pole teada, millest juhindus noormees, kes selle läbimõtlematu teo sooritas ning avaldas ka YouTube’i platvormil ohtlikust reisist video. Ametnikud pakkusid, et selline erakordne reisimisviis valiti armastuse tõttu, mis noormehe pea segi ajas. Samuti kinnitas linnaosavalitsus, et bussides on mugav ja ohutu sõita, kuid tuletas ka meelde vajadust järgida koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud meetmeid.

“Loomulikult peab bussides maski kandma ja pärast ühistranspordis sõitmist põhjalikult oma käes desifitseerima. Kuid loodan, et see kerge ajutine piirang lasnamäelaste harjumusi ei mõjuta ning bussi katusel tehtavad sõidud peatuvad, ”lisas Svet ja õnnitles kõiki 1. aprilli puhul.

Räppar fenkii (tuntud ka kui Serž Rimma) kasvas üles Lasnamäel ja lõpetas Pae gümnaasiumi. Oma loomingus puudutas ta korduvalt oma kodukandi tegelikkust. Eelmise aasta augustis sõlmis ta lepingu Universal Music Eestiga. Tema videot laulust “Saame tuttavaks”  vaatas YouTube’is  üle 230 tuhande inimese ning loo “67” videos sõitis esineja mööda Laagna teed bussi number 67 katusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.