"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Prantsusmaal keelatakse koroona ohjeldamiseks õues joomine (0)
01. aprill 2021
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Peaminister Jean Castex ütles pöördumises rahvusassambleele, et ametivõimud hakkavad laiali ajama ka üle kuuest inimesest koosnevaid gruppe jõekallastel ja väljakutel. Samas ei nõuta, et inimesed püsiksid kodus või väldiks kokkusaamisi täielikult.

Prantsusmaal keelatakse osana uutest koroonapiirangutest parkides ja teistel vabaõhualadel alkoholi joomine, vahendas BNS. Castex ütles pöördumises rahvusassambleele, et ametivõimud hakkavad laiali ajama ka üle kuuest inimesest koosnevaid gruppe jõekallastel ja väljakutel. Uutest meetmetest andis kolmapäeva õhtul teada president Emmanuel Macron.

Prantsuse linnades, sealhulgas Pariisis ja Lyonis, on kevade saabudes hakanud inimesed vabas õhus kogunema ja jooma. Peaminister ütles, et mõistab hukka kõik inimesed, kes ei ole reeglitest kinni pidanud. Samuti peaksid prokurörid hakkama Castex sõnul “süstemaatiliselt” uurima salapidude korraldajaid, kes seavad ohtu teiste inimeste elud.

Uute meetmetega suletakse ka koolid ja nõutakse võimalusel kodukontorist töötamist, et leevendada survet haiglatele, kus intensiivravipalatid on uue koroonalaine tõttu ülekoormatud. Samas ei nõuta, et inimesed püsiksid kodus või väldiks kokkusaamisi täielikult. Samuti lubatakse lihavõtete ajal reisimist regioonide vahel.

Avalikkuses võeti uued meetmed vastu nördimuse ja pahameelega, ehkki Macron ütles, et Prantsusmaa võib normaalsuse juurde hakata naasma mai keskpaigast. Castex ütles, et madala sissetulekuga peredele hakatakse pakkuma finantsabi, kuivõrd lapsed ei saa koduõppel olles koolis lõunat süüa.

Terviseminister Olivier Verani sõnul võib haiguspuhang tipneda seitsme kuni kümne päeva pärast, samas kui intensiivravi vajavad juhtumid võivad tipneda aprilli lõpuks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ikka Gorbatšovi
1. apr. 2021 13:51
Alati parimaks lahenduseks on aparaat tubli väärikas Gorbatšov rahulikult kuid stabiilselt pidevalt. Ehe Eesti elu metsaüksindus, sisekaemus ja aparaat tõsi konkreetselt Prantsusmaal metsaüksindusega teat probleemid vast kohati. Rahulikult kindlalt äärmiselt stabiilselt katkuaeg.