"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuskasutuskeskuse kaubiku kogumisring jõuab Kakumäele (0)
01. aprill 2021
Haabersti LOV

Kolmapäeval, 7. aprillil kell 12–14 peatub Uuskasutuskeskuse kaubik Tallinnas Kakumäe Selveri parklas, et vastu võtta kodus üleliigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asju.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et Uuskasutuskeskus on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti koostööpartner heakorrakuu kampaania raames, mille põhirõhk on ringmajandusel. „Uuskasutuskeskuse korraldatud kogumisring on hea võimalus kodu lähedal anda uuesti ringlusse majapidamises kasutult seisma jäänud asjad. Andes asjad uuesti kasutusse aidatakse säästa ressursse, mis kuluks uute asjade valmistamiseks,“ ütles Siljanov ning lisas, et ühe inimese jaoks seisma jäänud ja kasutuks muutunud ese võib teise jaoks olla vägagi vajalik.

Uuele ringile toodud asjad saab üle anda turvaliselt ja kontaktivabalt, asetades asjad kaubikusse. „Kaubik on kohal kaks tundi ja nii saavad inimesed oma käigud selle aja peale kenasti ära hajutada. Kui aga peaks korraga rohkem inimesi tulema, siis palub kaubiku tiim hoida inimestel vahet,“ rääkis Uuskasutuskeskuse kommunikatsioonijuht Esme Kassak.

„Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetused ning suunab heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Igakuiselt toetatakse näiteks Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid,“ selgitas Kassak.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemat kodutehnikat ja isegi toataimi. Uuskasutuskeskusele võib julgesti annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talispordivahendeid. Hästi hoitud vahendid kestavad ajas ja võivad järgmisel hooajal rõõmustada juba järgmisi kasutajaid.

Lisaks Kakumäele peatub Uuskasutuskeskuse kaubik veel 5. aprillil Pelgulinnas, 9. aprillil Lasnamäel, 17. aprillil Nõmmel, 20. aprillil Kristiines ja 24. aprillil Pirital. Täpsemat infot leiab Uuskasutuskeskuse kodulehelt.

Annetusi saab alati viia ka Uuskasutuskeskuse kauplustesse, mille asukohad leiab kodulehelt https://uuskasutus.ee. Piirangute ajal saab asjad üle anda kontaktivabalt, helistades kaupluse uksel oleval telefoninumbril.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.