"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vaktsineerimise telefoniregistratuur hakkas aktiivselt tööle, vaktsineerimiskeskuste juurde viivate busside graafikuid on tihendatud (0)
01. aprill 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

"Kuigi esimese tunni jooksul tehti kõnekeskusele üle 1200 kõnekatse, on praeguseks kõneootejärjekorrad lühenenud ja telefoni teel registreerimine sujub ilusti," ütles Tallinna linnavalitsuse koroonanõunik Ester Öpik. 

Esimese kolme tunniga on vaktsineerimise Tallinna telefoniregistratuur teenindanud 660 pöördumist. Homseks on Sõle Spordihallis kell 10-19 töötavasse vaktsineerimiskeskusesse võimalik broneerida veel ligi 1000 vaba vaktsineerimisaega inimestele, kes on vähemalt 65-aastased või vanemad. Eesti keeles saab registreerida telefonil 600 7775 ja vene keeles telefonil 6007774. Telefoniregistratuur töötab neljapäeval ja reedel kell 8-20, laupäeval ja pühapäeval kell 10-18. 

“Kuigi esimese tunni jooksul tehti kõnekeskusele üle 1200 kõnekatse, on praeguseks kõneootejärjekorrad lühenenud ja telefoni teel registreerimine sujub ilusti. Praegu on kõige rohkem huvilisi reedeseks vaktsineerimiseks, kuigi vabu aegu on praegu veel piisavalt nii reedeks, laupäevaks kui ka pühapäevaks. Telefoni teel on võimalik registreerida vaktsineerimisele ka oma vanemaid, vanavanemaid, teisi sugulasi või kasvõi naabritädi. Paljud telefoni teel registreerijad broneerivadki pereliikmetele kaks järjestikust aega,” ütles Öpik. 

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on Haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Sõle spordikeskus asub aadressil Sõle 40a, mille juures peatuvad bussiliinid 33 (Männiku-Maleva), 40 (Viru keskus-Randla), 66 (Priisle-Randla) ja 72 (Keskuse-Kopli). Tondiraba jäähall asub aadressil Varraku 14. Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65. Tallinn on tihendanud vaktsineerimiskeskuste juurde viivate busside graafikuid.

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. 

Kõigi sel nädalavahetusel toimuvate vaktsineerimiste kohta leiab infot SIIT ja vaktsineerimise kodulehelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

StanleyDuh
1. apr. 2021 23:52
Да уж, нежданнчик!) для меня https://vk.com/head_fi?w=wall-117028282_48103