"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO JA FOTOD! Kevadine koristushooaeg Haabersti tänavatel on alanud (0)
01. aprill 2021
Ilja Matusihis

Kevadpuhastustööde hooaeg on Haaberstis alanud ning aprilli lõpuks saab talvine mustus linnaosa teedelt ja tänavatelt koristatud. Esimesena puhastatakse graniitsõelmetest jalg- ja jalgrattateed ning ühistranspordi peatused, samaaegselt käib koristus ka sõiduteedel.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanovi sõnul alustati linnaosa kõrvaltänavate, kvartalisiseste teede ja haljasalade kevadkoristusega 30. märtsil. „Esimese prioriteedina teostati kõnniteede puhastus talvisest puistematerjalidest intensiivsema kasutusega kõnniteedel nagu Õismäe tiigi ümbrus ja Järveotsa kõnniteed,“ ütles Siljanov.

Vaata galeriid (18)

“Kahe tööpäevaga oleme jõudnud puhastada ca 50% Haabersti linnaosa hoolduses olevatest kõnniteede mahust ning tänaseks on sõelmetest puhastatud ka kõik suuremad kergliiklusteed nagu Paldiski mnt, Ehitajate tee, Astangu, Järveotsa, Vabaõhumuuseumi tee, Vana-Rannamõisa ja Kakumäe tee,” ütles Siljanov. “Kõnniteede hoolduse plaanime lõpetada järgmise nädala lõpuks, aga kindlasti eeldab see ka ööpäevaringse plusstemperatuuriga ilma.”

Suurte magistraalteede äärseid kõnni- ja kergliiklusteid hooldab Keskkonna- ja Kommunaalameti lepingupartner.

“Kogu kevadkoristuse teostamine toimub terve aprillikuu jooksul ning kindlasti teeme ka peale koristust tänavate survepesu,” lausus Siljanov. “Palume kõigil jalakäijatel ja liiklejatel olla tähelepanelikud, sest puhastusmasinad liiguvad kõnniteedel ning võivad teha tavapärasest erinevaid manöövreid, mistõttu tasub eriti ettevaatlik olla nendest möödumisel. Koristustööde teostamisel sisehoovides loodame koostööle korteriühistutele puhastusala vabastamisel parkivatest autodest. Talvine koostöö oli väga sujuv ja vaatamata lumisele talvele suuri probleeme liikluses ja parkimisel ei olnud.” 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.