"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Põhja-Tallinnasse kerkiv tervisekeskus saavutas täiskõrguse (0)
01. aprill 2021

"Usun, et selle regiooni elanikud saavad võimaluse paremaks arstiabiks ning rahul on kindlasti ka perearstid ning nende patsiendid," sõnas Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov.

Lääne-Tallinna Keskhaigla koosseisu kuuluva Põhja-Tallinna tervisekeskuse ehitus käib täistuuridel. Nüüdseks on saavutatud täiskõrgus ning edasi suunduvad ehitajad veel kiirema tempoga, mille tulemusel peaks hoone sisustamiseks valmis saama juba sügisel.

Uus tervisekeskus hakkab pakkuma laialdaselt võimalusi ja teenuseid, mis tähendab, et enamus vajalikku arstiabi saab Põhja-Tallinna elanik tulevikus kätte rajoonist lahkumata. “Siia tuleb 12 perearsti nimistut, lisaks ka meie haigla eriala arstid,” ütles ka Popov. “Tuleb ka viie kabinetiga hambaravi kliinik, lisaks veel kardioloog, endokrinoloog, reumatoloog, uroloog. Tahame tekitada ka taastusravi võimalusi, röntgenit ja luua ka toetavad teenuseid nagu apteek ja kohvik.”

Ehitus on edenenud graafikujärgselt ning ka viirusega ollakse juba harjunud koos töötama, mistõttu tööd venima jäänud ei ole. Pigem on just veel varem valitud töövõtjad ja tellitud materjalid, et tarneraskuste tõttu seisakut ei tekiks.

“Sarikas on maha võetud, karp on koos ja käivad põrandavalu tööd sees ning hakkamegi sisetöödega pihta,” tutvustas Mapri Ehitus OÜ tegevjuht Tarmo Roos. “Läheme kiiresse ehitustempo perioodi väga hästi valitud töövõtjatega, materjalitarned on meil paigas ja nüüd läheb kõige kiiremaks ajaks siin objektil.”

Varasemalt samas asukohas töötanud Kopli polikliinik oli amortiseerunud ning paljusid teenuseid polnud seal võimalik osutada, samuti ei mahtunud sinna piisavalt palju perearste. “Kindlasti on see väga oluline samm edasi Põhja-Tallinna piirkonna arendamise osas,” lisas Popov. “Usun, et selle regiooni elanikud saavad võimaluse paremaks arstiabiks ning rahul on kindlasti ka perearstid ning nende patsiendid.”

5500 ruutmeetril laiuva tervisekeskuse ehitus läheb maksma ligikaudu 5,7 miljonit eurot pluss käibemaks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.