"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Punane 17 õuealal hakatakse rajama mänguväljakut (0)
01. aprill 2021

"Loodame, et sellest suurest alast, mis oli kunagi kooli hoov - siin asus kunagi Paekaare Gümnaasium - saab piirkonna tõmbekeskus," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Juba sel kuul algab Punane 17 õuealal uue laste mänguväljaku ehitus. Selle kõrvale rajatakse koerte jalutusala. Kogu kvartalisisene ala uueneb paari aastaga täielikult – sinna ehitatakse ka mitmeotstarbeline kogukonnamaja.

Praeguse parkla naabrusse kerkib juba selleks suveks kuni kümneaastastele lastele mõeldud mänguväljak, mille kõrvale tuleb koerte jalutusrada. See on aga alles esimene samm kogu ala muutmisel.

“Me hakkame järk-järgult muutma Punane 17 ala inimlikumaks ja avatumaks, sest samal ajal on siia projekteerimisel ka kogukonnamaja, mis kerkib sinna kohta, kus praegu asub üks parkla. Loodame, et sellest suurest alast, mis oli kunagi kooli hoov – siin asus kunagi Paekaare Gümnaasium – saab piirkonna tõmbekeskus,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Linnaosa loodab kunagise Paekaare Gümnaasiumi ala muuta tõmbekeskuseks nii ümberkaudse Punase kui ka Pae tänava inimeste jaoks. Tegelikult on kohalikud juba ammu oodanud, et see plats saaks korda. “Ammu oleks tulnud mänguväljak ehitada. Siin ümbruskonnas pole üldse häid laste mänguväljakuid, ainult üks liivakast nende majade taga ongi,” selgitas kohalik elanik Tamara. 

Plaanide kohaselt võiks kogukonnamaja valmis saada 2023. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.