"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinn alustas kevadiste puhastustöödega (0)
01. aprill 2021
Albert Truuväärt

"Me oleme kokku korjanud kergliiklusteedelt kivikesi umbes 70% ulatuses. Oleme alustanud ka tänavate puhastamist talvemustusest ja teeme seda veel aktiivsemalt, kui ilmastik lubab ja jää sulab," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

 

Nädala eest algas Tallinna tänavatel kevadine koristushooaeg. Nagu traditsiooniks saadud alustati esmalt kõnni- ja kergliiklusteede puhastamisega, et aktiivsemad rullitajad ratturid ja tõuksijuhid saaks juba liikuma.

Graniitsõelmeid on linna tänavatelt nüüdseks koristatud 945 tonni jagu ning olmejäätmeid 20 tonni jagu. Aprilli keskel alustatakse ka suurema tänavapesuga. Kõik kevadkoristustööd peavad linnas olema tehtud hiljemalt 1. maiks.

“Nii kaua kui naastrehvidega sõidetakse – nii kaua ka tolmu juurde toodetakse ja lõplikku tulemust ei olegi võimalik saavutada, seega võiks juba praegu iga autojuht tegelikult naastrehvide vahetamisele mõelda,” sõnas Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

MUPO on viimasel nädalal pidanud pidevalt korrale kutsuma neid inimesi, kes on otsustanud tolmu ja killustikku hakata eemaldama lehepuhuriga.

“Praegu ongi päris mitmeid teateid tulnud nendest, kes lehepuhuritega lasevad oma kõnniteede sodi kas linna maale või lihtsalt taevasse. Kolmas suurem mure on linnatänavatele jäetud sõidukid, mis väga ei liigu. Sealt ei ole võimalik koristustöösid efektiivselt läbi viia,” ütles Sulg.

Nende sõidukite omanikud peavad koristama oma sõidukite aluse ja ümbruse ühe meetri raadiuses. Et tolm linnast välja saada on soovitatav on kõigil sõidukiomanikel teha oma sõidukile põhjapesu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.