"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Isegi harv alkoholitarbimine lisab vähiriski (0)
02. aprill 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Alkoholitarbimisest põhjustatud vähki haigestumine on sagenenud. Helsingis asuva vähikeskuse Docrates professori Timo Joensuu sõnul on iseäranis "tugev mürk" õuntest või pirnidest valmistatud õunabrändi ehk kalvados. "Eluviisid ja toiduvalik võivad mõjutada sedagi, kas vähk on agressiivsema kuluga," lisas ta.

Veebilehe Ilman syöpää kohaselt on alkohol üks peamisi elustiiliga seonduvatest vähki haigestumise riskiteguritest. Pahaloomuliste kasvajate tekkel ei ole vahet, kas korraga manustatakse palju alkoholi, või iga päev pisut. Otsustavaks saab alkoholi üldine tarbimine. Mida rohkem vägijooke pruukida, seda suurem on vähirisk. 

“Eluviisid ja toiduvalik võivad mõjutada sedagi, kas vähk on agressiivsema kuluga,” sõnas vähikeskuse Docrates professor Timo Joensuu. Tema sõnul lisab isegi väike alkoholi tarbimine seedetrakti- ning rinna- ja maksavähi ohtu. Joenuu on mures ka vananevate inimeste alkoholitarbimise pärast, kuna see soodustab märkimisväärselt käär- ja pärasoolevähi teket. “Ses osas on iseäranis tugev mürk kalvados,” lisas Joensuu.

Vähirisk on linnades üldiselt suurem kui maapiirkondades, sest linnades on alkohol paremini kättesaadav. Erandiks on Vähiorganisatsioonide strateegiajuhi Satu Lipponeni sõnul just see Prantsusmaa piirkond, kus kalvadosi valmistatakse.

Kõikidesse vähiliikidesse haigestumise riskid hakkavad vaikselt tõusma 50 eluaasta täitumise järel. Tervist ja heaolu soodustavad ning vähki aitavad ennetada toiduvalikud, mis on kooskõlas toitumisnõustajate soovitustega. Iseäranis kasulik on nn Vahemere dieet. Viimase puhul puhul tarbitakse kala ja teisi mereande vähemalt kaks korda nädalas. Juustu ja jogurtit süüakse mõõdukates kogustes iga päev, kana ja mune aeg-ajalt ning teiste lihade ja maiustuste söömine on väga piiratud. Rõhk on taimsel toidul, mis tähendab rikkalikult puuvilju, köögivilju, pähkleid ja seemneid.

Tervisliku toitumise juures on kõige olulisem mitmekülgne tervik, mitte üksikud toidud. Joensuu sõnul ei tee paha teinekord ka maiustada, kui samal ajal tasub hoolitseda selle eest, et liiga palju kilosid juurde ei tuleks. Rasvumine on paljude vähitüüpide peamine riskitegur.

Olulised on ka toiduvalmistamise viisid. “Vähiriski suurendavad iseäranis praetud, suitsutatud ja ohtra soolaga maitsestatud toitude söömine,” tõdes Joensuu.

Allikas: Iltalehti

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rahulikult ja kindlalt
2. apr. 2021 11:12
Suurimaks riskifaktoriks keeluseadus sisuliselt totaalne alkoholism põhjanaabrit murdma. Enne keeluseadust päris korralikult tegutsesid muide karskusseltsid oli selline aeg Soomes muide isegist Eestis. Mis muud kui võtab rahulikult kuid kindlalt äärmiselt stabiilselt. Või siis tuleb aparaat igihaljas Gorbatšov. Vältida bolševismust see põhiline. Põhjamaade värk klassikalised vodkamaad kuid keegi ei keela Lõunasse asuda tinistada absinti ööd läbi igaühele oma.
reforminoor
2. apr. 2021 10:32
https://fr-fr.facebook.com/arvamus.postimees.ee/photos/a.1600533243504876/2384944751730384 Alkoholism aitab sooneutraalsuse põhimõtteid ellu viia!