"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO JA GALERII! Täna Sõles vaktsineeritud Sulev: mu poeg põeb juba kolmandat kuud laastavat koroonat (0)
02. aprill 2021
Dmitri Povilaitis

Täna Sõle Spordikeskusest saanud massvaktsineerimispunktis käib juba hommikust peale intensiivne vaktsineerimine. "Ma olen astmaatik ning seepärast arvasin, et vaktsineerimine on mõistlik," kirjeldas 63-aastane Jaan, kes sai täna esimese vaktsiinisüsti. "Ma mõtlesin, et ootan, kuni mind vaktsineerima kutsutakse, aga lapsed ütlesid, et ma võiks ikka minna, kuna olen riskirühmas," kirjeldas 67-aastane Jaan, kuidas ta otsustas täna vaktsineerima minna.

Sõle vaktsineerimiskeskuses (Sõle 40a) hakkas täna massvaktsineerimispunkt tööle. Haigekassa teatel on eeloleva nädalavahetuse vakstineerimisele veel vabu aegu.

“Natuke varem kui kell 10 tulid juba esimesed inimesed sisse ning praeguseks on vaktsineerimine intensiivselt tööle läinud,” kinnitas Confido Meditsiinikeskuse juht Kadi Lambot, et inimesed on rahul ja kõik sujub plaanipäraselt. 

Vaata galeriid (31)

“Täna ootame vaktsineerima siia 1300 inimest,” lisas Lambot, et kõik kohad on broneeritud. “Kindlasti palume ilma eelbroneeringuta niisama massvaktsineerimiskeskustesse mitte tulla,” rõhutas ta.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Astra Zeneka vaktsiini. “Ootame kõiki 65-aastaseid ja vanemaid inimesi ning 60-aastaseid ja vanemaid inimesi, kellel on kaasuvad haigused.”

Sõle vaktsineerimiskeskus on avatud täna, homme ja ka pühapäeval. “Linn on tihendanud ühistranspordi liikumist, et inimesed saaksid paremini tulla vaktsineerimiskeskusesse täpselt selleks ajaks, mil aeg broneeritud on,” rõhutas Lambot, et varem pole vaja kohale tulla. “Kõik, kes on teinud eelbroneeringu, saavad vaktsineeritud,” kinnitas ta.

Jaan: tunne on endiselt hea

67-aastane Jaan sai täna esimese koroonavaktsiini. “Tunne on täpselt sama hea kui siia tulles, mingit vahet pole,” kinnitas Jaan. 

Ta rääkis, et tema vaktsineerimise kutset ei saanud, vaid registreeris end ise. “Ma mõtlesin, et ootan, kuni mind vaktsineerima kutsutakse, aga lapsed ütlesid, et ma võiks ikka minna, kuna olen riskirühmas,” selgitas Jaan vaktsineerimisele mineku otsust. 

Tema tutvusringkonnas on koroonat põdenud endised töökaaslased. “Raskelt ei ole põdenud tuttavatest mitte keegi,” lisas ta. 

Sulev: olen astmaatik, mistõttu otsustasin vaktsineerida

Ka 63-aastane Sulev sai täna esimese koroonavaktsiini süsti. “Tunne on super – kõik on korras,” ütles Sulev positiivselt. “Ma olen astmaatik ning seepärast arvasin, et vaktsineerimine on mõistlik.” 

Sulev rääkis sellest, kuidas tema poeg koroonat põeb. “Väga raske on – nõrkuse hood, kõikuvalt halb tunne ja väga paha köha, kuid palavikku ei ole. Nüüd, kolmandal kuul, on enesetunne õnneks paranemas,” kirjeldas Sulev.

Heidi: töökaaslane põdes koroonat väga raskelt

63-aastane Heidi sai samuti täna esimese koroonavaktsiini. “Enesetunne on normaalne, tavapärasemast teist tunnet peale süsti ei ole,” kinnitas Heidi. 

“Mul oli vaktsineerimine registreeritud hilisemaks ajaks, aga kuna abikaasa tuli täna, siis õnnestus ka minul vaktsiin täna saada,” selgitas Heidi. Järgmine vaktsineerimine seisab tal ees juunikuus. 

Heidi rääkis, et tema lähedased pole koroonat põdenud, küll aga tema endised töökaaslased. “Üks endine töökaaslane sai raske kahepoolse kopsupõletiku, mis on kuu aega juba olnud,” lisas Heidi, et too kolleeg pole koroona vastu vaktsineeritud, sest ei kuulu riskirühma.

 

Täna, laupäeval ja pühapäeval saavad üle Eesti ennast vaktsineerida 1956. aastal ja varem sündinud inimesed ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesed. Doose on plaanitud enam kui 24 000 vaktsineerimiseks. Vaktsineerimiseks on avatud 15 haiglat ja seitse eratervishoiuasutust, samuti vaktsineerivad perearstid, kuid perearstid kutsuvad oma nimistu patsiente ise vastuvõtule.  

Kuna järgnevatel nädalatel on vaktsiinitarned tagasihoidlikud ning neist suur osa läheb teisteks doosideks neile inimestele, kes said esimesed Astra Zeneca vaktsiinisüstid veebruaris, lähinädalatel samasugust laiemat vaktsineerimist korraldada suure tõenäosusega ei saa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

andmekaitse
2. apr. 2021 14:24
Galeriist saab aru, et kasulikum on minna vaktsineerima perearsti juurde, kuhu fotograafe sisse ei lubata.