"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ettevaatust: kodukontor on kahekordistanud õnnetuste arvu köögis (0)
03. aprill 2021
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Ajal, mil söögikohad on kinni ja paljud inimesed töötavad kodukontorist, on kasvanud kodus kokkamine. See ei pruugi aga minna sugugi libedalt, sest statistika näitab, et koos koroonaviiruse leviku kasvuga on köögis juhtunud õnnetuste arv enam kui kahekordistunud.

“Üsna tavalised on juhtumid, kus köögis hoogsalt toimetades kukub inimese käest kas lõikelaud, raskem soolatoos, õlipudel või pudrupott, mis vigastavad keraamilisi pliidiplaate ning tekitavad sinna mõrasid. On ka olukordi, kus puruneb köögimööbel, näiteks kapiuks,” tõi ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts näiteid levinumatest köögiõnnetustest.

Lepvalts täpsustas, et kui muidu toimub köögis mõni üksik kodukindlustuse kahjujuhtum kuus, siis ainuüksi sel aastal on ERGO kindlustusele teatatud 30st köögis aset leidnud kahjust. “Nagu meie suuremad jaekauplused on välja toonud, siis pandeemia ajal on märgatavalt kasvanud toiduainete müük, mis viitab otseselt sellele, et inimesed valmistavad süüa koduköögis. Paraku toob see aga kaasa ka suurema hulga õnnetusi,” põhjendas ta.

Kuna munadepühade ajal kasutatakse vabu päevi tihti just köögis lihavõtteroogade valmistamiseks, kutsus ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht inimesi üles ettevaatlikkusele. “Näiteks tasuks alati sulgeda köögikappide uksed, kui kõik vajalik on välja võetud. Siis välistatakse võimalus, et sealt midagi pliidile kukub. Samuti tasub kuumade nõude tõstmiseks kasutada köögirätiku asemel kas pajalappe või -kindaid. Kuumad nõud tuleks asetada spetsiaalsele kuumaalusele, et mitte rikkuda lauaplaati,” selgitas Lepvalts.

Kodukontoris töötamine toob kaasa ka juhtumeid, kus laual ümber läinud või käest kukkunud kohvitass ujutab üle klaviatuuri. “Kui inimene on enda kodu ja koduse vara ERGOs kindlustanud Maksi paketiga, siis ei pea ta muretsema, sest katame talle kõik õnnetusjuhtumitega seotud kahjud,” kinnitas Lepvalts.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.