"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Maskideta noorte konflikt turvatöötajatega käivitas kriminaalmenetluse (0)
03. aprill 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Kristiine keskuses läks reede õhtul maske mitte kandnud noorte ja turvatöötajate vahel kähmluseks, mis sundis politseid lisaks sekkumisele algatama ka kriminaalmenetlust.

Forus Security turvameeste ning korda rikkunud noorte vahel toimunud intsident lõppes mitme osalenu jaoks vigastustega. Oma nägemuse olukorrast edastas nüüd ka turvafirma ise.

“2. aprilli õhtul kella 21 paiku viibisid kolm maskideta noormeest ja üks naisterahvas Kristiine Keskuses ning tarbisid alkoholi. Meie naisturvatöötaja palus neil pudeli ära panna ning panna ette infoletist tasuta saadavad maskid või lahkuda. Mehed olid nõus lahkuma, kuid naisterahvas oli pahane ning sülitas meie turvatöötaja peale. Turvatöötaja suhtus olukorda rahulikult ning maskideta nelik oli nõus ukse poole suunduma,” selgitas ettevõtte brändijuht Kerli Põld.

Sündmused võtsid aga uue pöörde, sest väljapääsu poole suundudes hakkas naisterahvas müügilettidelt asju käega maha tõmbama.

“Sellise juhtumi puhul peab turvatöötaja kaubanduskeskuse ja rentnike vara kahjustava isiku kuni politsei saabumiseni kinni pidama. Asju lõhkunud naisterahvas ei nõustunud kinnipidamistuppa minema ja ründas naisturvatöötajat. Meie teist turvatöötajat, kes tuli appi konflikti lahendama, lõi üks nelikusse kuuluv meesterahvas rusikaga näkku,” kirjeldas Põld ja lisas, et turvatöötajatele tulid appi kaks kõrvalseisjat, kelle abil saadi agressiivsed noored käeraudadesse.

Edasi menetleb juhtunut juba politsei, kes võttis ütlused ja fikseeris olukorra ning kannatanud. Kogu vahejuhtumi kohta on olemas videosalvestused, mille turvafirma edastab politseile.

Politsei kinnitusel selgus sündmuskohal, et kolm alkoholijoobes isikut olid kaubanduskeskuses aega veetnud ja üritanud kahjustada kaupluse vara. Turvatöötajad otsustasid korrarikkumise lõpetamiseks 21-aastase mehe ja 21-aastase naise kinni pidada, kinnipeetavad osutasid vastupanu selliselt, et tekitasid kahele turvatöötajale kehavigastusi. 21-aastane kinnipeetud naisterahvas vajas esmaabi ning ta toimetati haiglasse täiendavasse tervisekontrolli. Politsei pidas kinni 21-aastase mehe ning toimetas ta kinnipidamiskeskusesse. Juhtumi osas alustati kriminaalmenetlust kehalises väärkohtlemises, teatas Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Allan Lohu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.