"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Kopsuarst: koroona kahjustub kroonilisi kopsuhaigeid raskelt (0)
03. aprill 2021
Kuvatõmmis

Ida-Tallinna Keskhaigla pulmonoloog dr Kadri Jaama jagab oma kogemusi krooniliste kopsuhaigete ravist ning selgitab, et koroonaviirus põhjustab sageli viiruslikku kopsupõletikku, mis võib olla raskem kui bakteriaalne. Dr Jaama hinnangul krooniliste kopsuhaiguste põdejad vaktsineerimist pelgama ei pea.

“Covid-19 viirus võib haarata kopse laiemalt kui bakteriaalne kopsupõletik ning koroonaviirusest tingitud kopsupõletik võib kesta tunduvalt kauem. Selle järgselt võivad tekkida püsivad kopsukahjustused. Näiteks kopsukude armistub,” selgitab dr Jaama.

Kopsuarsti dr Jaama sõnul on vaktsineerimine haigestumisest kindlasti ohutum ning krooniliste kopsuhaiguste põdejad ei peaks muretsema, et vaktsineerimine nende tervisele liiga teeb. “Enne vaktsineerimist peaksid oma kopsuarstiga konsulteerima vaid astmahaiged, kes on bioloogilisel ravil. Astma ei ole vaktsiinile vastunäidustuseks, küll aga tuleb koos oma raviarstiga leida vaktsineerimiseks sobiv hetk,” soovitab dr Jaama.

Küsimuste korral, milliste haigustega tasub ennast vaktsineerida või olla pigem ettevaatlik, vaata Ida-Tallinna Keskhaigla arstide soovitusi järgnevatest videoklippidest:

https://www.itk.ee/patsiendile/covid-vaktsineerimine

https://www.itk.ee/ru/patsiendile/covid-vaktsineerimine

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.