"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Enam kui 500 miljoni Facebooki konto andmed lekkisid (0)
04. aprill 2021
Pixabay

Lekkinud andmete seas on enam kui 87 000 eestlase omad. "See tähendab, et kui sul on Facebooki konto, siis väga tõenäoliselt lekkis selleks kontoks kasutatud telefoninumber," ütles küberkuritegevuse küsimustega tegeleva ettevõtte Hudson Rock töötaja Alon Gal. 

Enam kui 500 miljonit Facebooki kasutajat puudutav info, mis lekkis esimest korda 2019. aastal, postitati häkkerite foorumisse, vahendas BNS meedia ja küberjulgeoleku eksperti. 

“Kõik 533 000 000 Facebooki (kasutaja) andmed lekkisid tasuta,” teatas Gal Twitteris. Tegemist oli Facebooki poolt täieliku hooletusega, sõnas ta. 

Lekkinud andmete seas on enam kui 87 000 eestlase omad. Osa andmeid olid värsked, teatas Business Insider. Mõned lekkinud telefoninumbrid kuuluvad jätkuvalt Facebooki kontode omanikele. “See tähendab, et kui sul on Facebooki konto, siis väga tõenäoliselt lekkis selleks kontoks kasutatud telefoninumber,” ütles Gal. 

Facebooki teatel on tegemist vana uudisega. “Need on vanad andmed, millest teatati juba 2019. aastal,” ütles firma pressiesindaja AFP-le. “Me tuvastasime ja lahendasime selle probleemmi 2019. aasta augustis.”

Halbade kavatsustega toimijad kasutavad seda informatsiooni kindlasti ära, ütles Gal Twitteris. 

Facebookil on kokku umbes kaks miljardit kasutajat. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

muudkui liputab
4. apr. 2021 11:20
Ons too nn veisspukk ikka nii oluline kohe ilma ei saa või järsku saab? Samas mingid igavlevad tädid onud saatvat priilt oma raha ei tea kellele jällegi teat tegevus oleks vaid lusti. Järsku muudkui liputab juba kergem tugevam tunne kohe veisspukk lausa. Mis muud kui rohkem lusti.
Vaatleja
4. apr. 2021 10:11
Igal sellisel puhul püüavad erinevad asjaosalised jätta muljet, et probleemid on avastatud, lahendatud ning olge mureta, kuigi jättes ütlemata, et just praegusel hetkel võidakse varastada järgmised 500 000 000 kasutaja andmed jne. jne.! Ning siit ka soovitus, et kui tahate end tunda turvaliselt ärge üldse riputage oma andmeid sinna kust neid võidaks varastada, kui teil pole selleks just otsest elulist vajadust ja ka siis andke teenusepakkuja hoolde just need andmed, mis antud teenuse pakkumiseks minimaalselt vajalikud. Kusjuures Facebookil pole teist vaja teada muud, kui nime ja sedagi vaid selleks, et keegi teine teie nime all sinna võltskontot teha ei saaks! Sõprade ja lähedastega suhtlemiseks on aga teisigi ehk küll vanamoodsaid aga samas kordades turvalisemaid viise!