"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna vaktsineerimiskeskustes vaktsineeriti kolme päevaga 5114 inimest (0)
04. aprill 2021
Albert Truuväärt

"Loodetavasti jõuab edaspidi info vaktsiinide saabumisest ja vaktsineerivate sihtgruppide kohta varem, mis annab parema võimaluse ka elanikke rohkem informeerida. Ent ka paaripäevase etteteatamisega saime küllaltki hea tulemuse," tõdes linnapea Mihhail Kõlvart.

Vaktsineerimiskeskustes Sõle Spordikeskuses ja Tondiraba Jäähallis vaktsineeriti reedest pühapäevani kokku 5114 inimest, keskuste valmisolek oli ühtekokku 7100 inimese vaktsineerimiseks. 

Sõle Spordikeskuses vaktsineeris Confido Meditsiinikeskus kolmel päeval kokku 3410 inimest, neist reedel 1350, laupäeval 1500 ja täna 560. Tondiraba Jäähallis vaktsineeris Medicum laupäeval ja pühapäeval kokku 1704 inimest, neist eile 1330 ja täna 374.

Kõlvarti sõnul said vaktsineerimiskeskused oma tööga hästi hakkama, ehkki valmisolek oli rohkemate inimeste vaktsineerimiseks. “Loodetavasti jõuab edaspidi info vaktsiinide saabumisest ja vaktsineerivate sihtgruppide kohta varem, mis annab parema võimaluse ka elanikke rohkem informeerida. Ent ka paaripäevase etteteatamisega saime küllaltki hea tulemuse ning loodetavasti need sihtrühma kuuluvad inimesed, kes soovisid end vaktsineerida, seda võimalust ka kasutasid,” ütles Kõlvart.

“Tallinn on ka edaspidi valmis sellisteks suurvaktsineerimisteks ja kui seekord oli avatud kaks vaktsineerimiskeskust, siis on linnal valmisolek kuue sellise keskuse avamiseks. Linna poolt on tagatud kõik vajalikud tugisüsteemid, ruumid, logistika, turvalisus ja tugipersonal. Siinkohal tänan kõiki, kes panustasid ja aitasid vaktsineerimiskeskuste tööd korraldada, nende seas MUPO ametnikke ja ligi sadat linnasüsteemi töötajat, kes vabatahtlikuna abistasid.”

Vaktsineerimiskeskustes toimuvale suurvaktsineerimisele registreerimiseks lõi Tallinna linn koostöös Tallinkiga kõnekeskuse, mis teenindas inimesi nii eesti kui ka vene keeles.Telefoniliinid olid avatud 1. aprilli hommikust kella 8-st kuni täna kella 15.00ni. Lisaks oli vaktsineerimiskeskusesse võimalik aegu broneerida digiregistratuuris, Confido ja Medicumi kodulelehel. 

Sel nädalavahetusel vaktsineeriti üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tähelepanek
9. apr. 2021 21:10
https://lounaeestlane.ee/kurioosum-eakad-said-e-valimistel-reformi-poolt-haale-anda-kibekahku-aga-elutahtsale-vaktsineerimisele-ei-suuda-isegi-aega-kirja-panna/ Sotsiaalmeedias on toodud huvitav tähelepanek: nimelt suutsid vanurid 60+ eluaastat valimistel Reformierakonna poolt hääle anda kibekähku, aga nüüd ei suuda elutähtsale vaktsineerimisele isegi aega kirja panna.
vaataja
5. apr. 2021 19:34
Parempoolne härra seisab kuidagi siiski püsti.