"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Teadlased soovitavad senisest rohkem süüa kiiska ja mudilat (0)
04. aprill 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Mudila söömise soovituse põhjuseks on asjaolu, et praegust peamist püügikala lesta jääb aina vähemaks ning see on ka kestlikkuse mõttes ohustatud kategoorias.

Eestimaa Looduse Fondi poolt 2019. aasta kalapüügiandmete põhjal tehtud kalade kestlikkuse analüüs soovitab Saaremaa avamere- poolses osas süüa mudilat ja Väinamere pool kiiska, vahendas BNS Saarte Häält. 

Mudila söömise soovituse põhjuseks on asjaolu, et praegust peamist püügikala lesta jääb aina vähemaks ning see on ka kestlikkuse mõttes ohustatud kategoorias. Soome keskkonnainstituudi uuringu põhjal on lesta kadumise põhjuseks Läänemere keskosas asuv hapnikuvaene ala. Seevastu ümarmudilat on palju ja seetõttu võiksid kalasõbrad lesta asemel hoopis rohkem ümarmudilat eelistada. Väinamere osas on kõige olulisem püügikala ahven, kuid päris suurt rolli mängib ka kiisk, kes võiks uurijate soovitusel meie toidulauale sagedamini sattuda.

Rannakalurid ütlevad, et mudilat oligi väga palju just tollel 2019. aastal, mille andmed on uuringu aluseks. “Üle-eelmisel aastal muud pole olnudki, mõrrad kõik täis,” kinnitas Mustjala kandi kalur Ülo Põld.

Eelmisel, 2020. aastal mudilat tema sõnul nii rohkelt enam ei püütud. Sama rääkis Muratsi all püüdev Vello Salong, kelle sõnul oli üle-eelmisel aastal mudilat palju, kuid läinud aastal juba vähem. Mudila vähenemist on täheldanud ka Sõrve kalur Toivo Pära, kelle sõnul on see kala pigem nuhtluseks.

Lestaga on Ülo Põllu sõnul lood tõesti kehvad. Eelmisel aastal teda sisuliselt polnud. Ranna lähedal polevat teist üldse. Kes sügavamale, nii 20 meetri peale püüdma lähevad, neil on saagid paremad.

Sõrves on lesta vähenemist märgata juba kolm-neli aastat. Toivo Pära sõnul püütakse samade mõrdadega samast kohast, aga kala on aina vähem. Väiksemat lesta küll jagub, aga korralikku mitte. Muratsi kandi ja Kasti lahe pool Vello Salongi sõnul lesta ikka veel jagub. “Nuriseda ei saa,” arvas ta.

Mudila söömise kohta on kalurite arvamused seinast seina. Ülo Põllule mudil maitseb küll, kui on korralikult tehtud. Olla selline veidi ahvena ja veidi tursa maitsega. Kuid keegi olla talle öelnud, et mudilal polevat mingit maitset. “Ainult maitseaine maitse,” vahendas Põld arvamust.

Kalarestorani KuKuu peakoka Toomas Leedu sõnul on nii mudil kui ka kiisk täiesti alahinnatud söögikalad. Mudil on küll veidi lödi, kuid kui keegi seda fileerib, läheb kaubaks küll. Kiisa kohta ütles Leedu, et see kuulub samasse seltskonda ahvena ja kohaga ning on väga maitsev. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.