"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Terras kutsub EL-i reageerima Vene militaaraktiivsusele Ukraina piiril (0)
04. aprill 2021
Scanpix

"Olukorra tõsidust mõistsid ka teised europarlamendi liikmed. Otsustasime jõud minu kirjaga ühendada, et näidata situatsiooni pakilisust ja vajadust Venemaa tegevusele ennetavalt reageerida," ütles Kaitseväe endine juhataja eurosaadik Riho Terras.

Terras algatas pöördumise, milles kutsub Euroopa Liitu reageerima Venemaa sõjalisele eskalatsioonile Ukraina piiril, vahendas BNS.

Terrase sõnul on loomulik, et Euroopa Liidult kiire reaktsiooni saamiseks tuleb olla proaktiivne, mispärast algatas ta pöördumise Euroopa Liidu kõrgele esindajale Josep Borrellile.

Terrase Leedu kolleeg Petras Auštrevičius avaldas samuti oma juhitava EP Ukraina toetusgrupiga avaliku pöördumise, milles kutsutakse rahvusvahelist kogukonda Ukraina piiril toimuvale reageerima.

“Olukorra tõsidust mõistsid ka teised europarlamendi liikmed. Otsustasime jõud minu kirjaga ühendada, et näidata situatsiooni pakilisust ja vajadust Venemaa tegevusele ennetavalt reageerida,” ütles Terras.

Tema sõnul on europarlamendi liikmed Ukraina piiril toimuva ja võimaliku edasise eskalatsiooni pärast väga mures. Tema kirja eesmärk on kindlustada, et situatsioonile pöörataks tähelepanu kõrgeimal võimalikul tasemel, et Euroopa Liit oma reaktsiooniga ei hilineks.

“Ohumärgid on üpris selged, sest Venemaa teguviis on maailmale tegelikult juba tuttav. Putini populaarsuse langedes otsitakse võimalusi väikeseks sõjaliseks konfliktiks, et rahva tähelepanu hetkeprobleemidelt minema juhtida ja nende poolehoid võita,” märkis Terras ja lisas, et muuhulgas on pingetõus seotud USA Ukrainat toetavate sõnumitega, millele Venemaa on asunud vastu seisma.

“Kreml on närviline ja seda tõestavad nende viimaste päevade väljaütlemised, milles ähvardatakse edasise eskalatsiooniga. Me peame oma poolehoius ning toetuses olema kindlalt ja selgelt Ukraina poolel,” selgitas Terras.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

appi U kraiinale
4. apr. 2021 18:20
Seltskonnale U kraiina tänasel päeval mitte kedagi tegelt Prüsselis ei huvita mured teised las nood bandjuugad ja kommunjakid koos žiidoobandeeradega ise jahmerdavad. Putin, Merkel ja Macron teatavasti pidasid kõnelusi omavahel milleks toda Zelenskit vaja segamas. Vaid USA-le on teatud mõttes U kraiina oluline kuid kui sõjaline instrument täpselt nagu kurdi kommunistid Süürias teat jõud vajadusel kasutamiseks ja ainult. Kuid oleks igati vajalik kui roppvaesele U kraiinale Euroopa ühiselt appi tuleks võitlema Wuhani viiruse vastu kuid ei tule ju keegi. Sellised tänase U kraiina reaalsused kuid keda huvitab. Vast siis appi U kraiinale lugupeet rahvasemikud Prüsselis murrab viiruse. Või ei viitsi libistab õlutit hoopis.
yox
4. apr. 2021 15:48
Eurosõjarditel õigus, Terrasel tuline õigus. Sõda tulebki kohe käima panna. Venet vaja nii kaua mudida kuni nad viimaks vedu võtavad. Nägin unes, et meie - näh nüüd, ikka Vene president võtabki lõppeks asja ette, et see XX sajandi ebaõiglus lõpetada. Lepib vajalike inimestega kokku ja läheb lahti! Poola saab oma Hiroshima ning Nagasaki. Näituseks Krakov ja Lodz, või midagi. Endised Poola idaalad antakse uuele Poolale tagasi. Poola saab juutide asumaaks, mitte Ungari. Sileesia, Danzig (Gdansk) ja endise Ida Preisimaa alad (Kaliningradi obl. ja Poola) saab olema uus Ida Preisimaa pealinnaga Königsberg. Muidugi ka osi ühendavad koridorid, nagu omal ajal Poola koridor Danzigi juures. Et garandiks saab Venemaa, peavad emamaale olema ka koridor(id) läbi Leedu. Tehakse ka Novorossia koos praeguse Transnistriaga. Kohe kolm uut riiki Euroopasse. Need uued riigid poleks mitte liberaalsed demokraatiad vaid demokraatiad, nagu Vene ja Hiina, edukad sellised. Võitjad teevad siis uue korra Euroopasse ning vaatavad seejuures läbi sõrmede, kui Saksa tahab Elsassi ja Lotringi tagasi. Või ka uut Anschlussi. Ka Ungari vajadus oma etnose liitmiseks on mõistetav. Nii et õige, hr Terras, on aeg!
muudkui reageerib ja käivitab
4. apr. 2021 15:15
Mingi kummaline respekt üle-eelmise sõja ees veider tegelt. Kaua käis mingi georgiiniga Miškaga viis päeva oli nii. Muide Tiflissi ei puudutatud ja Gorisse kutsuti tagasi Gruusia politsei ikkagi suurima sünnilinn lausa suurimatest suurima. Venelastel ja grusiinidel selline teat omaette suhe ajalooline. Krõm Naš käis momentaalselt tegelt isegi pauku ei tehtud muudkui keksida kolm kuud Maidanni. Muudkui keksi ja Krõm Naš. Ja mingil põhjusel üldse ei räägita opeatsioonist Taga-Kaukaasias Karabahhi aladele spetsiaalbrigaadi momentaalsest paigutamiset. Vene brigaad asub Karabahhias Kaukasuse taga. Sisuliselt momentaalse selline kaasaegne sõda ei mingit kuude ja nädalate kaupa peenhäälestamist. Mis muud kui oodates üle-eelmist sõda või üle-üle eelmist.
kõmureporter
4. apr. 2021 14:27
https://eestinen.fi/2021/04/analuutik-venemaa-kaivitas-sojamasina-lahingutegevus-voib-puhkeda-4-nadala-parast/